Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti I. “Sigurim tė detyrueshėm tė mjeteve motorrike TPL”.

Contracted Institution Central Purchasing Agency
Tenderer Institution Komanda Mbeshtetese, Reparti Ushtarak Nr. 4001
Tender object Kjo kontratė me palė Komanden Mbeshtetese, Reparti Ushtarak Nr. 4001 dhe me operatorin ekonomik Atlantik-Shoqeri Sigurimesh, me Objekt: “Loti I. “Sigurim tė detyrueshėm tė mjeteve motorrike TPL” e lidhur nė datė 07-08-2018 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr nr. REF: 63893-04-19-2018.
Reference No. REF-63893-04-19-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT
Type of Contract
Notice: Undefined offset: 10 in /home/openprocurement/application/views/scripts/agency/view.phtml on line 258
Procurement Method
Notice: Undefined offset: 13 in /home/openprocurement/application/views/scripts/agency/view.phtml on line 271
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date
Last date of Submitted Documents 14-05-2018
Tender Held Date 14-05-2018
No. of Bidders 3
Bidders ALB-SIGURACION
SIGAL UNIQA Group AUSTRIA
Atlantik-Shoqeri Sigurimesh
Successful Bidder /Supplier / Provider
 •  Atlantik - Shoqeri Sigurimesh
 • The winning bid ALL without vat
  Bidder Announcement date
  Award and Contract Amount ALL with VAT 8 628 386,40
  Contract date 07-08-2018
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALB-SIGURACION” SHA:
  • Tabela e vecantė e autoritetit kontraktor Komanda e Forcės Tokėsore (KFT) ėshtė plotėsuar nga ofertuesi me vlerėn totale 10.041.055 Lekė pa TVSH, duke tejkaluar fondin limit prej 10.040.412 Lekė qė autoriteti kontraktor ka pėrcaktuar nė tabelėn e vecantė pėr Komandėn e Forcės Tokėsore (KFT) nė shtojcėn 9 tė DT.

  2. Operatori ekonomik “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA:
  • Nuk ka plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė “SHĖNIM” tek pika 3.3 Kapaciteti Teknik i Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim tė DT, sepse ofertuesi ka deklaruar ēmime tė ndryshme tė primeve tek tabela e pėrgjithshme dhe tabelat e vecanta tė autoriteteve kontraktore, pėr klasat: B1/1, B1/2, B2/2, A1/2, B2/1, C1, D2, D1, dhe kategoria G.
  Po ashtu, nė tabelėn pėrmbledhėse TPL tė plotėsuar nga ofertuesi, janė konstatuar gabime aritmetike nė pėrllogaritjen e vlerės dhe shuma nė total e ofruar prej 36.070.400 lekė rezulton nė vlerėn 36.125.480 Lekė, vlerė e cila ėshtė mė e madhe se fondi limit prej 36.070.400 Lekė.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin

  SUPPORTERS
  Embassy of USA

  The establishment of this portal's database is financially supported from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data