Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
200 40,523,704,008 165 37,980,974,411 28,938,098,420

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot I. 65,615,344 Signed the Contract + Additional Contract 65,615,162
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot III. 69,260,579 Signed the Contract + Additional Contract 69,260,579
Shėrbimi i mbikqyrjes sė punimeve pėr objekin "Rikualifikimi i Sheshit Italia" 5,069,033 Announced Procurement
Rikualifikim i Sheshit Italia 314,129,728 Announced Procurement
Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1). 245,039,761 Announced Procurement
Reconstruction of rain water drainage system in the area including the neighborhoods Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlore. Announced the Winner 35,792,195
Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit. 160,512,641 Announced the Winner 102,987,111
Urban Regeneration of the Existing Promenade “Naim Frasheri” in Saranda. Announced Procurement
Projektim pėr objektin “Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri tek tuneli”. 14,078,834 Announced the Winner 14,006,000
Rikonstruksion i Sheshit Taulantia Bashkia Durres. 362,816,046 Announced the Winner 284,308,036
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė 372,504,453 Announced the Winner 316,628,785
Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III. 155,703,178 Announced the Winner 101,503,501
Urban Requalification Works in Puka Municipality (second phase). Announced the Winner 88,928,369
Rikonstruksion i rrugės Aksi Nacional –Luftinjė (faza e parė –Rruga e Izvorit). 193,696,011 Announced the Winner 109,603,326
Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje. 384,683,580 Signed the Contract 368,248,045
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . 189,703,418 Signed the Contract 133,831,303
Design and Supervision Gjirokastra System of MuseumsMunicipality of Gjirokastra”, Consulting Services Announced the Winner 219,994 Euro
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.12: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin: “Rikonstruksion i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmenti Rrethrrotullim Imesht-Ngurrez, Fier i Ri – Kashtbardh, QerretKadiaj-Saver Lot 1) Bashkia Lushnje”.
2,641,482 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.13: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikualifikim i Parkut Industrial Kucovė”.
1,945,717 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. 180,382,176 Signed the Contract 127,371,394
“Supervision Services for Civil Works in Albanian Alps area and Vlora region”. 7,324,000 Announced the Winner 6,800,000
“Rikonstruksioni i Unazes Bujqesore te Myzeqese” (Segmentet Rrethrrotullim - Imesht- Ngurrez, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj –Saver Loti 1). 609,859,941 Re-Proclaimed and Signed the Contract 348,710,431
Punime Shtese per objektin Sistemim Asfaltim i rruges Tepelene-Bence-Lekdush. 67,532,830 Signed the Contract 47,059,442
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.7: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera ne objektin Rikonstruksion i sheshit te Shirokes, Bashkia Shkoder”.
3,808,523 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr. 8: “Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Rikonstruksion i rruges se Beratit (Plastmas – Karbunare) Bashkia Lushnje”.
844,095 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.9: “Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Rikonstruksion i rruges Agim Babunje, Bashkia Divjake”.
1,042,625 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.10: “Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Projekti zhvillimor i bllokut nr. 2 Roskovec, Bashkia Roskovec”.
2,876,599 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.11: “Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin sistemim asfaltim i rrugesTepelene – Bence – Lekdush – shtese kontrate, Bashkia Tepelene”.
565,694 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė. 155,489,410 Signed the Contract 95,000,000
Projekti zhvillimor i Bllokut nr. 2, Roskovec. 246,876,559 Signed the Contract 193,736,484

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data