Open Procurement Albania

Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat

District Berat
Loan No
Source of Loan/Financed by:
Loan Amount by Currency
Project Title
Description of the Project
Tender object Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat
Reference No. REF-38099-10-03-2019
CPV Code
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 166,390,267
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Announcement Date 04-10-2019
Opening Date for Submission of Bids 04-11-2019
Closing Date for Submission of Bids 04-11-2019
Sector
No. of Bidders 19
Bidders Besta sh.p.k sh.p.k & Llazo sh.p.k
Shkėlqimi 07 sh.p.k & 6 D Plan sh.p.k
Glavenica sh.p.k & Riviera sh.p.k & Dajti Park 2007 sh.p.k & Niem sh.p.k
Vėllezėrit Hysa sh.p.k & T&T Beton sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
S.M.O. Union sh.p.k & Xhengo sh.p.k & Curri sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Euro - Alb sh.p.k
B - 93 II sh.p.k & B - 93 sh.p.k & Rafin Company sh.p.k & Totilla sh.p.k & Elnazaj Konstruksion sh.p.k
Albavia sh.p.k
Shansi Invest sh.p.k & Lala sh.p.k & Jody Company sh.p.k
Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group sh.p.k
Alb - Building sh.p.k
Salillari sh.p.k
BE-IS sh.p.k &Agi Kons sh.p.k
Gener 2 sh.p.k
Biba - X sh.p.k & Senka sh.p.k
Ante - Group sh.p.k
GPG Company sh.p.k & Shendelli sh.p.k
Geci sh.p.k
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • BESTA
 • LLAZO 
 • The winning bid ALL without vat 92,129,875
  Bidder Announcement date 16-12-2019
  Contract date 23-12-2019
  Contract Value including VAT 110,555,850
  Contract Milestones Due Dates 6 muaj
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Shkėlqimi 07” sh.p.k & “6 D Plan“ sh.p.k NUIS, nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim, sepse “6D-Plan” sh.p.k, nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik”, pasi punimet e paraqitura nuk pėrmbush vlerėn nė raport me pėrqindjen e pjesėmarrjes dhe nuk ka parqitur faturat dhe marreveshjen e bashkepunimit pėr dy kontrata.

  2. Operatorin ekonomik “Desaret Company” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.2 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė nje punėsim mesatar i tė paktėn 140 punonjės....”, pasi nė listepagesat e paraqitura rezulton qe ka mesatarisht 95 punonjes. Nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi nuk pėrmbush vlerėn pėr punime tė ngjashme sipas kėrkesės nė kriter.

  3. Bashkimi i operatorėve “B - 93 II“ sh.p.k, & “B-93“ sh.p.k, & “Rafin Company“ sh.p.k, “ Totilla“ sh.p.k, & “Elnazaj Konstruksion“ sh.p.k, nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikimi pėr faktin se operatori “Rafin Company” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura prej ketij operatori, nuk mund te konsiderohen si punime te ngjashme.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, "Shansi Invest ” sh.p.k & “Lala” sh.p.k NUIS & “Jody Company” sh.p.k nuk permbush kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura, nga operatorėt “Shansi Invest” sh.p.k dhe “Lala” sh.p.k nuk mund te konsiderohen si punime tė ngjashme.

  5. Operatorin ekonomik “Ante - Group“ sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi ka paraqitur si kontratė te ngjashme, nėnkontraktė nė kundėrshtim me nenin 77 tė VKM 914/2014 “Pėr rregullat e prokurimt publik”.
  Cancellation reason
  Notes
  Transaction / Actual Spending Monitor treasury transaction for BESTA
  Monitor treasury transaction for LLAZO 
  Relevant published Bulletin
  Tender Announcement
  Technical Specifications
  Constructive Report
  Bill of Quantities
  Announcement of Winner
  Announcement of Contract Signing Nr.52 - Dt.30-12-2019
  Projekti

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data