Open Procurement Albania

Financimi, projektimi, rinovimi, pajisja, riorganizimi dhe funksionimi i Koncesionit/Partneritetit Publik Privat pėr ofrimin e shėrbimit laboratorik tė spitaleve universitare, rajonale, dhe atyre bashkiake tė Sarandės e Lushnjės.

Partner / Concesionary Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Contract's Object
Concessionary Company
 • Last date of Submitted Documents 15-02-2017
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • K72202013A-323191106-27304774
 • Labopharma Sh.p.k & Exalab & AB Laboratory Solutions
 • Cost of Concession 13,005,966,000.00
  Concession's Duration 10
  Concession's Announcement Date 22-12-2016
  Bidders Acibadem Saglik Hizmetleri ve Ticaret A.S & Acibadem Labmed Saglik Hizmetleri A.S - American Hospital Sh.a - Biometric Albania Sh.p.k - Montal Sh.p.k - Genius Sh.p.k - Intermedica Center Sh.p.k (AL) & Bioiatriki (Biomedicine) Sh.a Greqi - Labopharma Sh.p.k (AL) & Exalab France & AB Laboratory Solutions B.V Hollandė - Fedos Sh.p.k - Krijon Sh.p.k
  Public Announcement Bulletin Formulari i njoftimit tė kontratės, Sistemi i APP
  The winning bid ALL without vat 4.80 % zbritje nga ēmimi i listės sė testeve
  Bidder Announcement date 24-04-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date
  Appeals "Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar operatorėt si mė poshtė, shoqėruar me arsyet pėrkatėse:
  OE: Fedos, Krijon, Montal, Biometric Albania, nuk kanė paraqitur ofertė financiare si dhe as dokumentet e kualifikimit tė kėrkuara nė Dokumentet e Procedurės.
  OE: American Hospital Sh.a nuk u arrit ti lexohej oferta financiare (shtojca 1, si file i korruptuar) si dhe nuk ka paraqitur dokumentacion kualifikues lidhur me pikat QC2: Numri minimal i analizave vjetore, QC3: Akreditimi i analizave, QC4: Kriteret Financiare (i) dhe (ii), Pjesa II pika (i) - certifikatė e aksionerėve.., Pjesa II pika iv. - ekstrakt QKR.
  OE: Genius Sh.p.k ka paraqitur vetėm: certifikatė akreditimi, FormA1 tė pa plotėsuar, ekstrakte QKB,vėrtetim tatime, sigurime shoqėrore dhe xhiro vjetore, duke mos plotėsuar pjesėn tjetėr tė dokumentacionit tė kėrkuar si Kriteret e veēanta tė Kualifikimit Shtojca 9/1, Shtojca 9 Pjesa II pikat (ii),(iii) etj."
  Cancellation reason
  Concessionaire Agreement/Acts

  Njoftimi i Shpalljes se Kontrates se koncensionit per Sherbimin laboratorik
  Memorandum informacioni per PPP e laboratoreve ne Shqiperi
  Lista e pajisjeve te blera gjate 12 muajve te fundit (shqip-anglisht)
  Dokumentet e procedures konkuruese te PPP per ofrimin e sherbimit te laboratorit
  Formulari i njoftimit tė fituesit per Koncesionin e Laboratorėve


  The development of the Red Flags algorithm, in the period between 2 July 2017 - 28 February 2018, was financially supported by the United States Agency for International Development (USAID), through the "Transparency in Health Engagement" project.


  The establishment of this portal's database was financially supported, in the period between June 2016 - January 2017, from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  The opinions, findings, conclusions and recommendations expressed are those of the author/s and do not necessarily represent those of the Donors.