Open Procurement Albania

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
99 23 10923 20,332,630,139 8,935 13,501,490,447 12,874,016,081

Tenders list

Procurement Authority Tenderer Institution Tender object Estimated / Celing Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
"Nėnė Tereza"  University Hospital Center "Nėnė Tereza"  University Hospital Center Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore tė laboratorit Klinik Biokimik pėr nevojat e vitit 2017, e ndarė nė lote. Loti 1: Mirėmbajtje e pajisjeve Analizator prodhuesi ABX 148,570 Re-Proclaimed and Signed the Contract Biometric Albania SHPK 148570
University of Medicine, Tirana University of Medicine, Tirana Blerje e Shėrbimit tė Siguracionit pėr Specializantėt e Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, Marrevėshje Kuader - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj, i ndarė nė 2 (dy) lote. Loti i I-rė: Sigurimi i jetės dhe i shėndetit tė studentit specializant gjatė ushtrimit tė detyrės 8,085,833 Announced the Winner Sicred SHPK 8,060,000
Regional Directorate of Compulsory Health Insurance Fund of Fier Regional Directorate of Compulsory Health Insurance Fund of Fier Shėrbim ruajtje me roje private dhe sistem alarmi “ tė Zyrave tė Drejtorisė Rajonale tė Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor ” Fier 1,728,564 Announced the Winner I.XH.ISUFI SHPK 1,565,291
Regional Hospital Directorate of Lezha Regional Hospital Directorate of Lezha Ruajtja e godinave tė Spitalit Lezhė me roje private dhe Furnizim vendosje sisteme alarmi 6,088,719 Announced the Winner N.S.S SHPK 5,833,028.50
Hospital Service Directorate of Kavaja Hospital Service Directorate of Kavaja Blerje ushqime per nevojat spitalore 1,100,000 Announced the Winner MB KURTI SHPK 901,250
Tirana Regional Health Authority Tirana Regional Health Authority Furnizim me Ushqime pėr Komunitetin Sant Egidio 3,347,936 Announced Procurement
Tirana University Dental Clinic Tirana University Dental Clinic Blerje materiale stomatologjike per vitin 2018 5,569,872 Announced Procurement
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Blerje Materiale Radiologjie pėr nevojat spitalore pėr vitin 2018 nė SU Shefqet Ndroqi Tiranė 1,302,222 Announced Procurement
Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Directorate of "Ihsan Cabej" Hospital in Lushnja Sherbim dhe mirembajtje e objekteve dhe impjanistike 1,666,666 Announced Procurement
Regional Health Directorate of Vlora Regional Health Directorate of Vlora Sherbimi me roje private per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 7,853,572 Announced Procurement
Psychiatric Hospital of Vlora Psychiatric Hospital of Vlora Evadim i mbetjeve urbane 987,278 Announced Procurement
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Loti 5 - Streptomycin. 10,907 Announced the Winner FLORFARMA SHPK 10,906
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Loti 4 - Rifampicin+ Isoniazid. 1,972,105 Announced the Winner FLORFARMA SHPK 1,969,094.40
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Loti 3 - Pyrazinamid. 308,516 Announced the Winner FLORFARMA SHPK 307,893.60
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Loti 2 - Isoniazid. 765,565 Announced the Winner FLORFARMA SHPK 764,064
"Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana "Shefqet Ndroqi" University Hospital of Tirana Loti 1 - Ethambutol. 1,241,957 Announced the Winner FLORFARMA SHPK 1,241,956.80
Hospital Service Directorate of Korēa Hospital Service Directorate of Korēa Blerje ushqime per shtepiat mbeshtetese 1,502,554 Announced the Winner GEA SHPK 1,502,080
"Xhafer Kongoli" Hospital Center of Elbasan "Xhafer Kongoli" Hospital Center of Elbasan Blerje Materiale Hidraulike dhe Elektrike 833,330 Announced Procurement
"Koco Gliozheni" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana "Koco Gliozheni" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana Blerje Protoksid Azoti 3,807,000 Announced Procurement
Regional Hospital Directorate of Fier Regional Hospital Directorate of Fier Materiale imazherie filma dhe solucione 1,096,740 Announced Procurement
"Mbreteresha Geraldine" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana "Mbreteresha Geraldine" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana Shėrbim evadim, transport dhe trajtim tė mbetjeve tė rrezikshme spitalore 5,472,000 Announced Procurement
"Koco Gliozheni" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana "Koco Gliozheni" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana Eleminim mbetjesh tė rrezikshme spitalore 7,957,020 Announced Procurement
Regional Health Directorate of Korēa Regional Health Directorate of Korēa Shėrbimi i Ruajtjes sė Ambjenteve Drejtoria Rajonale e Shendetsise Korce, me 2 vend-roje 5,852,400 Announced Procurement
Regional Hospital Directorate of Lezha Regional Hospital Directorate of Lezha Riparim dhe mirėmbajtja e autoambulancave tė Spitalit Lezhė 899,592 Announced Procurement
Health Centre Bulqizė Health Centre Bulqizė Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė D.Sh.Spitalor Bulqizė 3,062,401 Announced Procurement
Hospital Service Directorate of Kolonja Hospital Service Directorate of Kolonja Shėrbim dhe sigurim objekti me roje private tė Spitalit Kolonje 2,915,900 Announced Procurement
Saranda Hospital Saranda Hospital Loti 5 - Blerje qumėsht dhe kos 318,070 Announced the Winner MB KURTI SHPK 299,360
Saranda Hospital Saranda Hospital Loti 4 - Blerje bukė gruri masive 149,040 Announced the Winner HYSI SHPK 126,684
Saranda Hospital Saranda Hospital Loti 3 - Blerje mish pule dhe djathė fetė 473,310 Announced the Winner MB KURTI SHPK 449,600
Saranda Hospital Saranda Hospital Loti 2 - Blerje, vezė, fruta, perime 282,250 Announced the Winner 0