Open Procurement Albania

Marrje ambjenti me qera pėr magazinim pėr nevoja tė Agjencisė Kombėtare tė Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore.

Contracted Institution
Tenderer Institution
Tender object Marrje ambjenti me qera pėr magazinim pėr nevoja tė Agjencisė Kombėtare tė Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore.

Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore, pėr shkak tė lirimit tė sheshit tė ndėrtimit dhe fillimit tė punimeve pėr “Rikonstruksion dhe shtesė tė godinės sė AKBPM-sė”, kėrkon tė marrė ambjent me qera pėr sistemim dhe magazinim tė vlerave dokumentacioni, me tė dhėnat si vijon:

KRITERE TĖ PĖRGJITHSHME PĖR OBJEKTIN QĖ DO TĖ MERRET ME QIRA:
• Objekti qė do tė merret me qira duhet tė jetė i pėrshtatshėm pėr ambjente magazinimi pa pasur nevojė pėr ndėrhyrje tė mėtejshme pėr punime rikonstruksioni apo pėrshtatje nga ana e qiramarrėsit.
Objekti duhet tė ketė:
- Akses tė pavarur i lidhur me rrugėn;
- Dyer funksionale (tė brendshme nėse ka) minimalisht njė derė funksionale me jashtė, me ēelės dhe tė sigurt;
- Dritare funksionale, tė mbrojtura me grila pėr reduktimin e dritės natyrale ose tė veshura me qese mbrojtėse qė nuk lejojnė fushėpamje nga jashtė objektit;
- Nė rast se objekti ėshtė i pozicionuar nė katet e poshtme (bodrume) tė siguruara me zgara hekuri tė vendosura nė pjesėn e jashtme;
- Objekti nuk duhet tė ketė prani lagėshtie, muret duhet tė jenė tė suvatuara dhe tė lyera;
- Ambjenti tė ketė fikse zjarri qė mbulojnė sipėrfaqen e objektit;
- Tė ketė energji elektrike dhe rrjet tė brendshėm shpėrndarje dhe komandimi (priza dhe celėsa) dhe tė sigurojė ndricim tė bollshėm.

•Objekti qė do tė merret me qira, duhet tė ketė njė sipėrfaqe jo mė pak se 200 m dhe jo mė shumė se 300 m2.

•Objekti qė do tė merret me qira duhet tė vihet nė dispozicion tė qiramarrėsit (AKBPM-sė) nga data e lidhjes sė kontratės, me afat deri nė 1(njė) vit, me kusht qė tė zgjidhet ose tė ndėrpritet me kėrkesėn e AKBPM pa penalitet, nė rast tė pėrfundimit mė shpejt tė punimeve dhe zhvendosjes sė dokumentacionit nė ambjentet e rikonstruktuara. Qiramarrėsi do tė njoftojė me shkrim 30 ditė pėrpara qiradhėnėsin pėr ndėrprerjen e kontratės.
• Qiradhėnėsi do tė jetė pėrgjegjės pėr riparimin e ēdo defekti nė sistemin elektrik, dhe hidraulik (nėse ka).
• Qiradhėnėsi ėshtė i detyruar t’i ofrojė qiramarrėsit kushtet pėr sigurimin fizik tė dokumentacionit tė sistemuar dhe lėnė nė ruajtje nė objektin qė kėrkohet pėr marrje me qira.
• Objekti/ambjenti me qira preferohet tė jetė me vendndodhje deri ne 2(dy) km nga vendodhja aktuale e inst itucionit me adresė: Rruga “Aleksandėr Moisiu”, Nr.84, Instituti i Shėndet it Publik, Tiranė.
Reference No.
Price Floor ALL
Type of Contract
Notice: Undefined offset: 7 in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/view.phtml on line 249
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced Procurement
Tender Publication Date
Last date of Submitted Documents
Tender Held Date
No. of Bidders
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • The winning bid ALL without vat
  Bidder Announcement date
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract


  The development of the Red Flags algorithm, in the period between 2 July 2017 - 28 February 2018, was financially supported by the United States Agency for International Development (USAID), through the "Transparency in Health Engagement" project.


  The establishment of this portal's database was financially supported, in the period between June 2016 - January 2017, from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  The opinions, findings, conclusions and recommendations expressed are those of the author/s and do not necessarily represent those of the Donors.