Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni".

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Tender object Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni".
Reference No. REF-96094-11-27-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 13 067 489,00
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 27-11-2018
Last date of Submitted Documents 14-01-2019
Tender Held Date 14-01-2019
No. of Bidders 8
Bidders EURONDERTIMI 2000 SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
Ergi SHPK
BAJRAMI N SHPK
B-93 SHPK
Bean SHPK
Viante Konstruksion SHPK
Be-Is SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • Ergi SHPK
 • The winning bid ALL without vat 10294126.5
  Bidder Announcement date 05-02-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 12352951.8
  Contract date 20-02-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 30 ditė
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Ka patur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Kevin Construksion” sh.p.k me Nr. 1169 Prot. Datė 18.01.2019 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 1169/1 Prot. Datė 21.01.2019 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “EURONDERTIMI 2000” SHPK:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secilin kamionēinė pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk ka paraqitur asnje kamionēinė me tonazhin e kėrkuar nga AK.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinė vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (2 cope).

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “B-93” SHPK :
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secilin kamionēinė pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk ka paraqitur asnje kamionēinė me tonazhin e kėrkuar nga AK.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Kevin Construksion” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  • Shoqėria “Kevin Construksion” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Viante Konstruksion ” SHPK:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm ka paraqitur vetėm njė kamionēinė me kapacitetin mbajtės tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit .
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamiona kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 5 ton dhe maximum 10 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm nuk ka paraqitur asnjė kamion me kapacitetin mbajtės tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit.
  • Shoqėria “Viante Konstruksion” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, , cka bie nė kundėrshtim me pikėn 1 gėrma (a) dhe (b) tė nenit 46 tė ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin Publik” i ndryshuar ku pėrcaktohet se:Operatorėt ekonomik, pėr tė marrė pjesė nė procedurat e prokurimit, duhet tė kualifikohen pasi tė kenė pėrmbushur tė gjitha kriteret e mėposhtėme qė AK i vlerėson tė nevojshme.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Technical Specification
  Constructive Report
  Preventiv
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.08 - Dt.25-02-2019

  SUPPORTERS
  USAID

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data