Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 2807 21,503 112,986,314,466 16,158 97,039,200,171 85,988,011,794

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Belsh Rikonstruksion i shkolles 9 - vjecare Seferan 16,663,408 Announced the Winner FLED SHPK- SHKELQIMI 07 12,450,370
Local Unit Durrės Rik rruga Adem Jashari 39,395,000 Announced the Winner RAJLI NDERTIM SHPK - VARAKU E SHPK 21,881,633
Local Unit Tiranė Blerje lėndė djegėse pellet pėr ngrohje 20,426,031 Announced the Winner ALCANI SHPK 19,336,642.68
Local Unit Elbasan Furnizim vendosje kufizues shpejtesie per Ashp-ne 1,920,000 Announced the Winner ZEQIRI SHPK 1,440,000
Local Unit Durrės Parkim per bicikleta ne qytet 2,491,000 Announced the Winner K.M.K 1,710,512
Local Unit Selenicė Blerje Dru Zjarri 1,826,650 Announced the Winner LESKAJ 1,815,100
Local Unit Klos Rikon.i rruges kalaja Petralb, Rikon. rruga Gurre e vogel dhe ndertim ure Lela-Arriku 6,500,000 Announced the Winner Ndregjoni SHPK 6,282,040
Local Unit Klos Blerje varinsku i vogel 1,416,667 Announced the Winner PAERA 1,410,000
Local Unit Tiranė Loti i shtatė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Kodėr Sharrė, 105,201 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 94,688.30
Local Unit Berat Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit) 298,615,566 Re-Proclaimed Procurement
Local Unit Poliēan Krijimi i qėndrave te fshatrave me siperfaqe qėndrimi, pushimi , parkimi dhe lulishte fshati mbrakull 14,582,049 Announced Procurement
Local Unit Kamėz Ndėrtim KUN-tė Paskuqan 13,155,218 Announced Procurement
Local Unit Kamėz Ndėrtim KUN-tė Kamėz 39,097,860 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Blerje dru zjarri pėr Qendrėn Ekonomike tė Arsimit dhe njėsitė administrative, Bashkia Elbasan 10,550,000 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje baze materiale 1,500,000 Announced Procurement
Local Unit Korēė Blerje ushqime 2,118,224 Announced Procurement
Local Unit Lezhė Blerje Artikuj Ushqimor 1,130,000 Announced Procurement
Local Unit Divjakė Pjese kembimi dhe riparim I mjeteve 1,000,000 Announced Procurement
Local Unit Fier Blerje soba per ngrohje me dru 7,560,000 Announced Procurement
Local Unit Pogradec Rehabilitim i shkolles 9 - vjecare "Sami Zgjani", Gurras 18,230,415 Announced the Winner SHKELQIMI 07 SHPK & HELIOS NDERTIM SHPK 17,499,999
Local Unit Shkodėr Rikualifikim Urban Blloqe Banimi "Europa"(tek ish Podgorica)" 6,649,998 Announced the Winner KADIA SHPK 6,317,095
Local Unit Vlorė Prodhim soletina Betoni viti 2018 1,816,813 Announced the Winner STE-LA 2000 SHPK 1,754,400
Local Unit Durrės Blerje materiale inerte 4,983,467 Announced the Winner 2AF ALBANIA GROUP SHPK 4,798,000
Local Unit Tiranė Loti i pestė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni", 339,700 Announced the Winner INFRATECH SHPK 303,427.09
Local Unit Tiranė Loti i katėrt: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61 588,807 Announced the Winner Tower SHPK & DRICONS 567,519.79
Local Unit Tiranė Loti i tretė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė bllokun e Vilave Selitė dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė bllokun Vasil Shanto, 350,537 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 343,670.80
Local Unit Tiranė Loti i tetė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim stacione monitorimi uji nė 61 pikat nė qytetin e Tiranės 132,403 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 122,442.37
Local Unit Tiranė Loti i dytė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim Rrjet Ujėsjellėsi nė Zonėn Kodėr Babrru, nė Rrugėt: "Sali Vranishti, Prengaj, Xhorxhi Martini, 1 Maj, 28 Nentori", 451,078 Announced the Winner INSTITUTI DEKLIADA - ALB 432,688.05
Local Unit Tiranė Loti i Parė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės, 746,530 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 653,584.80
Local Unit Tiranė Loti i gjashtė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim rrjet kanalizimi ne zonėn qė kufizohet nga rrugėt Besnik Hidri, 1,554,420 Announced the Winner INFRATECH SHPK 1,466,438.78

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data