Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 2884 23,012 121,029,345,157 17,226 101,610,101,507 89,943,904,301

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Ndėrtim rrjet kanalizimi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt "Besnik Hidri", "Bashkim Shkurti", "Coca Cola" deri nė lumin "Lana 75,745,805 Announced the Winner ARB & TRANS-2010 & KUPA SHPK 70,278,075.00
Local Unit Dibėr Blerje karburant (Naftė) per nevojat e Bashkisė Dibėr, pėr vitin 2019. 10,833,333 Announced the Winner KASTRATI Marzh fitimi 7.8 %.
Local Unit Kamėz Rikonstruksion rruga(Kukesi+Republika e Re) 47,151,187 Announced the Winner NDERTIMI shpk & Bami SHPK 42,871,940.00
Local Unit Roskovec Karburant per Bashkine Roskovec 3,726,000 Announced the Winner A G A -1 3,725,705.00
Local Unit Durrės Blerje karburanti gazoil 10 ppm USLD 64,592,832 Announced the Winner Kastrati Shpk - Kastrati Sha Marzh fitimi 18.4%.
Local Unit Tepelenė «Blerje Karburant( nafte) per vitin 2019 per nevoja te Bashkise Tepelene» 7,320,000 Announced the Winner EUROPETROL DURRES ALBANIA Marzh fitimi 6 %
Local Unit Roskovec Blerje materjale per miremb.e rrugeve, veprave ujore,rrjeteve hidraulike, elektrike 10,616,506 Announced the Winner SARK SHPK 8,823,780.00
Local Unit Tiranė Blerje kosha, stola dekorative 16,500,000 Announced the Winner GERARD - A 13,000,000.00
Local Unit Tropojė Punime ndertimore Shkolla e fshatit Shoshan dhe Margegaj, Nj Ad Margegaj; Buēaj, Aste dhe Kovaē, Nj Ad Tropoje Fshat 2,032,082 Announced the Winner VLLAZNIMI SHPK 2,022,394.00
Local Unit Korēė Riparim- sherbimi i automjeteve 2,900,000 Re-Proclaimed and Announced the Winner Besnik Meēi 1,256,850.00
Local Unit Shkodėr Sistemim - Asfaltim i rruges Berdice e Siperme 6,722,599 Announced the Winner Rroku GUEST SHPK 5,636,872.00
Local Unit Shkodėr Loti i Gjashte: Mbikqyrje e punimeve per objektin: Sistemim - Asfaltim i rruges Berdice e Siperme 145,830 Announced the Winner ARENA MK 121,895.00
Local Unit Shkodėr Loti i Peste: Mbikqyrje e punimeve per objektin: Sistemim - Asfaltim i rruges permes fshatit Ganjolle 96,384 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 80,243.00
Local Unit Korēė Blerje Gazoil D1 6,051,600 Announced the Winner "GEGA CENTER GKG" 5.8
Local Unit Vorė Blerje pajisje zyre per administraten e Bashkise (kompjutera, printer, etj). 1,250,000 Announced the Winner BNT ELECTRONIC'S 1,130,820.00
Local Unit Pogradec PAJISJE DHE LICENCA PER LEXIMET ME PDA DHE UPGRADE SCADA 4,739,000 Announced the Winner JEHONA SOFTWARE 4,682,000.00
Local Unit Lezhė Blerje artikuj ushqimor 905,000 Announced the Winner LEKA -2007 SHPK 899,240.00
Local Unit Krujė Sherbimeve mekanike te automjeteve te Bashkise Kruje 3,333,210 Announced the Winner ALI VESELI 3,318,000.00
Local Unit Krujė Sistemim Asfaltim i rruges nga Varrezat Magaze-Kodra e Loceve dhe degezimi i Tageve , Njesia Administrative Fushe Kruje 6,549,317 Announced the Winner Kegli-Duri SHPK 4,572,415.00
Local Unit Tiranė Blerje 1 (nje) bilete per transport ajror me destinacion Bruksel, Belgjike. Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje 1 (nje) bilete per transport ajror me destinacion Londer, Angli. Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje 1 (nje) bilete per transport ajror me destinacion Bruksel, Belgjike. Announced Procurement
Local Unit Elbasan Asfaltim i rruges "Baba Sherif Cani" Lagjja Shenkoll 19,664,441 Announced Procurement
Local Unit Dibėr Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė depove te ujit 5,969,212 Announced the Winner KEVENJO 5831852.9
Local Unit Sarandė Sistemim dhe betonim nė rrugėt e brėndshme tė fshatit Cukė 3,416,666 Announced the Winner Ereda SHPK & Iliria/D SHPK 2,840,707.00
Local Unit Vlorė Vazhdim punimesh Rikualifikimi i Qendres se fshatit Dukat 1,927,393 Re-Proclaimed and Announced the Winner LABI SHPK 1,671,761.00
Local Unit Tropojė Rikosntruksion rruge lagjeje "28 Gushti" B.Curri 17,225,606 Announced the Winner FLORIDA SHPK 17,119,472.00
Local Unit Roskovec Rikonstruksion i rruges Unaza - Lagjia e Dushkut 3,749,540 Announced the Winner SHENDELLI SHPK 3,742,280.00
Local Unit Roskovec Rikonstruksion i rruges se Kishes Fshati "Marinez 7,069,719 Announced the Winner H A R M O N I A & STE-LA 2000 SHPK 6,683,930.00
Local Unit Patos Blerje Klor. 1,999,500 Announced the Winner ERVIN LUZI 1,774,440.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data