Open Procurement Albania

Loti II : Mbikqyrja e punimeve per: Sistemim, Sheshet e pallateve ne rrugen "Mustafa Demiri" Lagjja "5 Maj

Procuring Authority / Buyer Local Unit Elbasan
Procuring Authority / Buyer Bashkia Elbasan
Tender object Loti II : Mbikqyrja e punimeve per: Sistemim, Sheshet e pallateve ne rrugen "Mustafa Demiri" Lagjja "5 Maj
Reference No. REF-21122-05-08-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 246 666,00
Type of Contract Public Service Contract
Procurement Method Request for Proposal
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 09-05-2019
Last date of Submitted Documents 21-05-2019
Tender Held Date 21-05-2019
No. of Bidders 5
Bidders Novatech Studio SHPK
Leni - Ing SHPK
Unitec-Studio SHPK
Tower SHPK
M.A.K. Studio SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • M.A.K Studio
 • The winning bid ALL without vat 225 301,00
  Bidder Announcement date
  Award and Contract Amount ALL with VAT 270361
  Contract date 26-06-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 2 muaj
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Ofertuesi “Novatech Studio” sh.p.k :
  Bazuar nė rekomandimin e Agjensisė sė Prokurimit Publik “Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave tė specifikuara nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave Nr. 354, datė 11.05.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim”, ky operator ka ofertuar me ēmim mė tė ulėt se vlera minimale e lejuar (nė kėtė rast 1,134,350 (njėmilion e njėqind e tridhjetė e katėrmijė e treqind e pesėdhjetė) lekė pa t.v.sh), ndaj komisioni i vlerėsimit tė ofertave vendosi ta refuzojė ofertėn.

  2. Ofertuesi “Tower” sh.p.k :
  Bazuar nė rekomandimin e Agjensisė sė Prokurimit Publik “Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave tė specifikuara nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave Nr. 354, datė 11.05.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim”, ky operator ka ofertuar me ēmim mė tė ulėt se vlera minimale e lejuar (nė kėtė rast 1,134,350 (njėmilion e njėqind e tridhjetė e katėrmijė e treqind e pesėdhjetė) lekė pa t.v.sh), ndaj komisioni i vlerėsimit tė ofertave vendosi ta refuzojė ofertėn.

  3.Ofertuesi “Unitec-Studio” sh.p.k :
  Bazuar nė rekomandimin e Agjensisė sė Prokurimit Publik “Rekomandim mbi mėnyrėn e pėrcaktimit tė tarifave tė specifikuara nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave Nr. 354, datė 11.05.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim”, ky operator ka ofertuar me ēmim mė tė ulėt se vlera minimale e lejuar (nė kėtė rast 1,134,350 (njėmilion e njėqind e tridhjetė e katėrmijė e treqind e pesėdhjetė) lekė pa t.v.sh), ndaj komisioni i vlerėsimit tė ofertave vendosi ta refuzojė ofertėn.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement Nr.26 - Dt.01-07-2019
  Signing of the Contract Nr.27 - Dt.08-07-2019

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data