Open Procurement Albania

Loti IV. Furnizim me lėndė djegėse tė lėngėta pėr pėrdorim termik civil dhe industrial me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti IV. Furnizim me lėndė djegėse tė lėngėta pėr pėrdorim termik civil dhe industrial me afat tė marrėveshjes kuadėr 2 (dy) vite
Nr. Reference REF-11155-02-28-2019
Vlera / Fondi Limit 45 198 022,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GENKLAUDIS SHA
BOLV - OIL SHA
RESULI - ER SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESULI - ER
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19.00 % Marzh Fitimi.
  Data e shpalljes sė fituesit 05-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje:
  • Vendimi nr 844/1 prot., datė 20.05.2019 pėr operatorin ekonomik “GENKLAUDIS” SHA.
  • Vendimi nr 853/1 prot., datė 21.05.2019 pėr operatorin ekonomik “BOLV - OIL” SHA.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. “GENKLAUDIS” SHA :
  • Ofertuesi “GENKLAUDIS” SHA nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė pikės 2.3 (Kapacitetit teknik), tek Kriteret e Veēanta pėr Kualifikim tė Shtojcės 8 tė DT, pasi fletė analizat e paraqitura nga ana e tij janė jashtė afatit 30 ditor nga hapja e ofertave.

  2. “GENKLAUDIS” SHA:
  • Ofertuesi “BOLV - OIL” SHA nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė pikės 2.3 (Kapacitetit teknik), tek Kriteret e Veēanta pėr Kualifikim tė Shtojcės 8 tė DT, pasi nga flet analizat e paraqitura mungon fletė analizė pėr lėndėn djegėse tė lėngėt pėr pėrdorim termik civil dhe industrial solar pjesė Standardit SSH UNI 6579:2011.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-11155-02-28-2019
  Njoftim Kontrate.doc
  Standard Documents.doc
  ANEKS 2.pdf
  ANNEX NO. 2.pdf
  ANEKS 1.docx
  CONTRACT NOTICE FORM.docx
  ANNEX NO. 1.docx
  Dokumentet e Tenderit.doc
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data