Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Repartin Special Renea

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Reparti I Policise RENEA Tirane
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Repartin Special Renea
Nr. Reference REF-19617-04-25-2019
Vlera / Fondi Limit 35 995 400,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007
HELIOS GASTRONOMI
KPL
SILVER
NELSA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DAJTI PARK 2007
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 29 875 420,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 35 850 504,00
  Data e lidhjes sė kontratės 17-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) “HELIOS GASTRONOMI” Shpk:
  • Duke u bazuar nė dokumentet e dorėzuara nga operatori ekonomik, pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 4.1, tė kapacittetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar janar-mars 2019 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės sė lartpėrmendur, (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetsore, diplomė ose ēertifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuara me ato tė kėrkuara nė dokumentat e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 15 persona tė kerkuar si ndihmes kuzhinier/sherbyes gatimi, kuzhinier, mercelog/kimist/teknolog dhe shofer, tė rregullt sipas listepageses (kodit) jane vetem 11 persona.

  2) “ Silver “ SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnjė document tė kėrkuar nė DT. Ka paraqitur vetem ofertė ekonomike.

  3) Arsyet e skualifikimit tė “Nelsa” SHPK :
  • Opertori ekonomik nuk pėrmbush pikėn 1 tė “Kapacitetit teknik” pasi dokumentacioni i paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk plotėson vlerėn minimale tė kėrkuar pasi disa nga kontratat e paraqitura pėr furnizime me artikuj tė ndryshem ushqimore nuk konsiderohen si kontrata tė ngjashme me objektin e prokurimit
  • Duke u bazuar nė dokumentet e dorėzuara nga operatori ekonomik, pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 4.1, tė kapacittetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar janar-mars 2019 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės sė lartpėrmendur, (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetsore, diplomė ose ēertifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuara me ato tė kėrkuara nė dokumentat e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 15 persona tė kerkuar si ndihmes kuzhinier/sherbyes gatimi, kuzhinier, mercelog/kimist/teknolog dhe shofer, tė rregullt sipas listepageses (kodit) jane vetem 10 persona.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate- sistem.docx
  DST- Katering Renea.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data