Open Procurement Albania

Loti I "Blerje goma pėr automjete"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti I "Blerje goma pėr automjete"
Nr. Reference REF-19843-04-26-2019
Vlera / Fondi Limit 38 007 940,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ARBLEV SHPK
KLOSI – R COMPANY SHPK
C.A.A SHPK
GAJD COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GAJD Company SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 160 400 (Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi e ofruar) leke pa tvsh.
  Data e shpalljes sė fituesit 10-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 25.06.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  • Arsyet e s’kualifikimit tė “ARBLEV” SHPK.
  1. Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT.

  • Arsyet e s’kualifikimit tė “C.A.A” SHPK.
  1. Ofertuesi nuk arriti tė paraqesė dokumentacion provues pėr elementet e vecanta tė ofertės e ekonomike e cila rezultoi anomalisht e ulėt, vlerėsuar sipas nenit 56 tė LPP-sė, tė kėrkuar me shkresėn me numėr 1020 prot., datė 06.06.2019, kjo dėrguar edhe me mesazh nė sistemin elektronik

  • Arsyet e s’kualifikimit tė “KLOSI –R COMPANY” SHPK
  1. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė gėrmėn d) tė tė seksionit 2 (Kriteret e veēanta tė kualifikimit), pasi nuk arriti tė konfirmojė shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Nė dokumentin e hedhur, si pjesė tė ofertės dhe tė emėrtuar “Vėrtetim OSHEE 16.05.2019” me numėr 4528 prot., datė 16.05.2019 – vertim debie tė lėshuar nga operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike, nė pėrmbajtjen e tė cilės citohet se: “…Bazuar nė deklarimet e deklaruesit (pėrfaqėsuesit ligjor) z. Ramazan Rami, vertetojmė se kėrkuesi “KLOSI –R COMPANY” SHPK nga verifikimet e kryera...”.
  2. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė shtojcėn 9 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė katalogė/ broshurė tė gomave, ku tė pėrfshihen specifikimet teknike tė tyre tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe tė noterizuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-19843-04-26-2019
  Njoftimi i kontrates.docx
  DST.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data