Open Procurement Albania

Blerje Kepuce per Garden e Republikes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Garda e Republikes
Objekti i Tenderit Blerje Kepuce per Garden e Republikes
Nr. Reference REF-39405-10-14-2019
Vlera / Fondi Limit 12 130 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues BLERINA SADIKU
EURO 2001
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Blerina Sadiku
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 25,450 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 05-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 (nėntėdhjetė) ditė nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 24 muaj.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje: Vendimi nr.1889/3 prot., datė 22.11.2019.

  1. Ėshtė skualifikuar operatori ekonomik “EURO 2001” SHPK.
  Arsyet e s’kualifikimit tė operatorit ekonomik “EURO 2001” SHPK:
  • Ofertuesi skualifikohet pasi nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1, gėrma “dh” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė dokumentave tė tenderit, duke mos arritur tė vėrtetojė se ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushė pikėn 3 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikujt “Kėpucė me qafa stervitje vere dhe kėpucė me qafa stervitje dimri” , pasi nga ana e operatorit ekonomik, fletė analiza laboratorike, pėr specifikimin teknik (ē’ngjyrosja; rezistenca ndaj plasjes sė faqes; rezistenca ndaj kėputjes sė faqes; pėr lėndėn e parė, e paraqitur prej tij nuk ėshtė sipas specifikimeve teknike tė kėrkuara ne DT .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-39405-10-14-2019
  Njoftim kontrate - sistem.doc
  DST- KEPUCE.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Loti II: Blerje Kėpucė pėr Gardėn e Republikės

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Garda e Republikes
  Objekti i Tenderit Loti II: Blerje Kėpucė pėr Gardėn e Republikės
  Nr. Reference REF-20913-05-07-2019
  Vlera / Fondi Limit 12 130 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 08-05-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-05-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 31-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-20913-05-07-2019
  Njoftim kontrate - sistem.doc
  DST- KEPUCE.docx

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data