Open Procurement Albania

Rezultate pėrmbledhėse

Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
196 39,986,289,911 162 37,748,680,241 28,705,950,100

Lista e tenderave

Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Statusi i Tenderit Vlera fituese
Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE. 3,333,000 Lidhur Kontrata 3,100,000
Rikonstruksion Rruga "B.Curri - Cerrice". 54,480,212 Rishpallje me Lidhje Kontrate 34,894,900
Shėrbimi i mbikqyrjes sė punimeve nė objektin «Shėrbime projektimi pėr Qendrėn sportive argėtuese pėr fėmijė - Berat. 13,520,028 Lidhur Kontrata 12,438,425
Mbikqyrje punimesh pėr “Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore. 2,269,348 Lidhur Kontrata 1,920,000
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”. 485,833,310 Lidhur Kontrata 346,777,116
Rikonstruksion i rruges autostrade - fshati Bulo. 72,011,026 Lidhur Kontrata 50,297,270
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Tirane. 83,333,333 Njoftuar Fituesi
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Shkoder. 20,833,333 Njoftuar Fituesi
Ndertimi i rruges “Dhimiter Konomi” (mbi Rrap), Vlore. 408,175,256 Rishpallje me Lidhje Kontrate 364,625,890
Projekt – ide pėr lidhjen e Parkut tė Liqenit me zonėn e varrezave tė Dėshmorėve pranė rrethrrotullimit Sauk. 2,666,000 Lidhur Kontrata 2,600,000
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. 136,249,323 Lidhur Kontrata 118,082,369
Mbikqyrje punimesh pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” dhe “Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore”. 2,765,030 Lidhur Kontrata 2,478,204
Detajimi i Master Planit tė Qytetit Studenti (Studim Fizibiliteti)”
Detailing of Student City Campus Master Plan (feasibility study).
2,092,950 Lidhur Kontrata 2,092,950
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor nė rrugėn IKV-Surrel dhe rrethrrotullimi Shkozė. 35,725,619 Rishpallje me Lidhje Kontrate 32,330,987
Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec. 164,998,901 Rishpallje me Lidhje Kontrate 163,087,646
Rikonstruksioni i shkolles se mesme te bashkuar “Caush Senja”, Tunje. 5,411,801 Lidhur Kontrata 3,784,654
Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II” dhe “Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone”. 1,514,663 Lidhur Kontrata 1,232,210
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. 1,105,958 Rishpallje me Lidhje Kontrate 982,000
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”. 968,913 Rishpallje me Lidhje Kontrate 788,083
Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe hyrje – daljeve nė qendrat e banuara nė segmentin Levan-Kakavijė. 2,840,278 Lidhur Kontrata 2,383,000
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe hyrje-dalje nė qėndrat e banuara nė segmentin Levan – Kakavijė. 130,244,558 Lidhur Kontrata 128,065,926
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 2, Faza II. 9,102,600 Lidhur Kontrata
Sherbim konsulence pėr hartimin e strategjisė pėr zhvillimin e turizmit nė bregdetin e Shqipėrisė. 20,518,960 Lidhur Kontrata 18,378,189
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. 29,550,381 Lidhur Kontrata 29,435,994
Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kamcisht – Ngurrėz e vogėl. 199,191 Lidhur Kontrata 190,000
“ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave” (Marrėveshje Kuadėr ) Lidhur Kontrata 330,785
Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop” (Marrėveshje Kuadėr ). 305,290 Lidhur Kontrata 269,727
Loti 1 : “ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave”. 385,629 Njoftuar Fituesi 330,785
Loti 3 :Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop” . 305,290 Njoftuar Fituesi 269,727
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2. 56,322,935 Rishpallje me Lidhje Kontrate 52,560,518

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data