Open Procurement Albania

Numri i Rezultateve: 86

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

Tendera me redflags

Titulli Qarku Vlera / Fondi Limit
Rikonstruksion i Sheshit Taulantia Bashkia Durres. Durres 362 816 046.00
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė Shkoder 372 504 453.00
Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III. Elbasan 155 703 178.00
Urban Requalification Works in Puka Municipality (second phase). Shkoder 0.00
Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje. Durres 384 683 580.00
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . Korce 189 703 418.00
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. Berat 180 382 176.00
Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė. Fier 155 489 410.00
Projekti zhvillimor i Bllokut nr. 2, Roskovec. Fier 246 876 559.00
Rikonstruksioni i Rrugės sė Beratit (Plasmas – Karbunarė) Bashkia Lushnje. Fier 122 273 551.00
Rehabilitim i Lumit Gjanica dhe Rikonceptim i Qendrės sė qytetit tė Fierit. Fier 708 127 500.00
Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė” Zona B drejtim rrugės Justin Godart. Vlore 157 222 127.00
Construction of the tourism centers Valbone. Shkoder 0.00
Rikonstruksioni i rrugėve tė brendshme dhe rikualifikimi i hapėsirave publike tek zona e plazhit tek Shkėmbi i Kavajės, Bashkia Durrės. Durres 372 584 260.00
Rikonstruksion bulevardi i Vlorės. Vlore 1 059 902 274.00
Rikonstruksion i rrugės se Velipojės segmenti Harku i Berdices - Baks ” Lot. 1. Shkoder 981 691 000.00
Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks - Lot. 2. Shkoder 703 408 000.00
Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot –Kuēove – Ure Vajgurore” (Segmenti Cėrrik - Belsh - Grekan). Elbasan 1 199 415 000.00
Rikonstruksioni rruges "Ura e Ēorumit - Zhabiak - Ura e Ēepanit". Tirane 261 111 695.00
"Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks ” Lot. 3. Shkoder 886 349 000.00
Rikonstruksioni i rruges Lalez - Bize - Draē. Durres 206 371 000.00
Ndertimi Shetitores Mak Albania-Pusi Nr.1 dhe Rehabilitimi i kanalit Kullues KK1, Golem, Kavaje. Tirane 567 154 000.00
Rikonstruksion i hyrjes sė qytetit Bajram Curri. Kukes 45 392 000.00
Sistemim asfaltim i rrugės Kastriot - Arras. Diber 270 144 235.00
Ndertim i unazės sė qytetit bashkia Vau Dejės. Shkoder 200 000 142.00
Rruga Borje – Kufi me Kosoven. Kukes 62 301 000.00
Sistemim asfaltim rruga Unaza Korce- Voskop-Polene-Korce. Korce 450 825 000.00
Rehabilitim dhe veshje me asfalt i rrugės FushėArrėz (K/Hadroit) – Reps (Rotonda). Shkoder 877 500 000.00
Rikonstruksioni i rrugėve 2; 3; 4 dhe paralele nė Golem, Kavajė. Tirane 80 401 816.00
Sistemim Asfaltim Rruga Qafė Pllocė Pogradec dhe Unaza Pogradec. Korce 1 067 180 235.00
Studimi i Fizibilietit pėr Aeroportin e Korēės. Korce 7 397 000.00
Ndertim i ujesjellesit Cerme – Terbuf – Sulzotaj. Fier 387 000 000.00
Mbikqyrje punimesh pėr objektin: Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1. Gjirokaster 2 042 067.00
Asistencė teknike pėr zbatimin e projektit arkitektonik gjatė zbatimit tė punimeve pėr “Rehabilitimin e vijės bregdetare tė Vlorės. Vlore 15 166 000.00
Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE. Vlore-Gjirokaster 3 333 000.00
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”. Vlore 485 833 310.00
Rikonstruksion i rruges autostrade - fshati Bulo. Gjirokaster 72 011 026.00
Ndertimi i rruges “Dhimiter Konomi” (mbi Rrap), Vlore. Vlore 408 175 256.00
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. Vlore 136 249 323.00
Mbikqyrje punimesh pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” dhe “Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore”. Vlore 2 765 030.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor nė rrugėn IKV-Surrel dhe rrethrrotullimi Shkozė. Tirane 35 725 619.00
Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec. Korce 164 998 901.00
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. Vlore 1 105 958.00
Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe hyrje – daljeve nė qendrat e banuara nė segmentin Levan-Kakavijė. Fier-Korce 2 840 278.00
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”. Berat 968 913.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 2, Faza II. Tirane-Durres 9 102 600.00
Sherbim konsulence pėr hartimin e strategjisė pėr zhvillimin e turizmit nė bregdetin e Shqipėrisė. Lezha-Durres-Tirane-Fier-Vlore 20 518 960.00
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. Vlore 29 550 381.00
“ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave” (Marrėveshje Kuadėr ) Kukes 0.00
Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop” (Marrėveshje Kuadėr ). Korce 305 290.00
Loti 1 : “ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave”. Kukes 385 629.00
Loti 3 :Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop” . Korce 305 290.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2. Fier-Berat 56 322 935.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 3, Faza II. Tirane-Durres 9 102 600.00
Ndėrtimi i shėtitores sė Himarės. Vlore 217 996 613.00
Loti 2: “Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Librazhd – Orenjė loti 1”. Elbasan 245 340.00
Loti 3: “Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstrade”. Gjirokaster 551 391.00
Ndėrtim i i qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”. Berat 43 267 106.00
Rikonstruksion i rrugės Librazhd – Orenjė, Lot 1. Elbasan 25 087 646.00
Rehabilitim dhe sistemim i sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone. Gjirokaster 23 679 382.00
Rikonstriksioni i rrugės Kamēisht – Ngurrėz e Vogėl. Fier-Berat 34 583 332.00
Rikonstruksioni i rrugės Grykė Manati - Kolsh & Ndėrtim i rrugės se varrezave. Kukes 56 700 507.00
Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare Toshkėz, komuna Allkaj. Fier 32 081 296.00
Rikonstruksion i shkollės 9 – vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull. Fier 27 119 749.00
Sistemim – asfaltim i rrugės Sanxhak – superstradė, Bashkia Laē . Lezha 83 151 051.60
Rikonstruksioni i Shkollės 9 vjeēare Dėrsnik, Komuna Voskop. Korce 10 144 000.00
Rikonstruksion fasadash, ēatish, riveshje tė mureve nė qendėr tė Tamarės. Shkoder 49 572 000.00
Rikonstruksion i rrugės kthesa e Bishanit – Boēovė – varrezat e fshatit Bashkim, Komuna Levan. Berat 73 222 470.00
Rikonstruksion i sheshit qendror tė fshatit Pustec. Korce 29 097 058.00
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 1. Fier-Berat 24 740 500.00
Sistemimi anėsor i Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop. Korce 37 812 000.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 2, faza II. Vlore 11 901 700.00
Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit, fasadat, ndriēimi, lulishtja. Qyteti Kukės. Kukes 179 950 035.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 1, faza II. Vlore 11 936 550.00
Ndėrtimi i Rrugėve nė qendėr tė Fshatit Jorgucat. Gjirokaster 47 831 289.00
Ndėrtim i shėtitores, KUZ, tek liqeni i Farkės, Komuna Farkė. Tirane 75 000 070.00
Rikonstruksioni i rrugės Levan – Shtyllas. Fier 104 907 755.00
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: ”Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull, “Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan” dhe "Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj”. Fier 1 514 396.00
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: “Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat”,”Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė” dhe “Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr”. Gjirokaster 968 144.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 1, Faza II. Tirane-Durres 9 126 000.00
Zgjerimi i rrugės hyrėse nė Pikėn Doganė Morinė, Kukės. Kukes 49 990 000.00
Ndėrtimi urės sė Lushės mbi lumin Drin i Zi, Komuna Arras. Diber 62 142 000.00
Sistemim asfaltim i rrugės Toshkėz - Zhelizhan - Mazhaj. Fier 81 848 000.00
Shėrbimi i projektimit pėr rikonstruksionin dhe ndryshim destinacioni tė ish-laboratorit hidraulik nė Qendėr arti – Skena e re. Tirane 7 597 000.00
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot III, faza II. Vlore 11 925 500.00
Mbikqyrje punimesh pėr “Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”. Vlore 2 269 348.00
Mungesė konkurrence

Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)

Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Shiko mė shumė
Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)

Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

Shtesė kontrate (shtesė vlere) pa pėrfunduar ende faza e parė e kontratės

Pėr ēdo kontratė ekziston njė mundėsi pėr shtesė kontrate me vlerė plus 20% e vlerės sė ofertės. Kjo shtesė duhet tė justifikohet me arsye tė bazuara tė njė vėshtirėsie pėr shkaqe mbi natyrore, ndryshime eksplicite tė kushteve tė tregut dhe indekseve tė ēmimeve etj.

Shiko mė shumė
Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese. Nuk quhet skualifikim rasti kur operatori nuk ka paraqitur fare ofertė por ka dorėzuar dokumente tė tjera. Vlerėsim vetėm pėr procedura tenderuese me vlerė mbi 5 milion Lekė.

Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Nė rast tė anulimit dy herė radhazi tė tenderave me objekt tė njėjtė, ka vend pėr tė vlerėsuar vėshtirėsi apo defekte qė kanė bėrė tė pamundur finalizimin me fitues tė procedurės. Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta.

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data