Open Procurement Albania

Riveshje me asfalt e rrugės kryqėzimi Shėngjin - Qyteti Shėngjin - Porti Ushtarak.

Qarkun Lezha
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Riveshje me asfalt e rrugės kryqėzimi Shėngjin - Qyteti Shėngjin - Porti Ushtarak.
Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 14.000.000 (katėrmbėdhjetė milion) lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference REF-67264-05-04-2018
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi
Vlera / Fondi Limit 58,147,418
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 06-06-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Nika SHPK & Vashtemia SHPK & Sterkaj SHPK
Bami SHPK & Be-is SHPK
Company Riviera 2008 SHPK & Agri construksion SHPK & Kacdedja SHPK
Junik SHPK
Gjoka Konstruksion SHA
Arifaj SHPK & Ekskluziv SHPK
Varaku E SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASHTEMIA
 • 54.8%
 • STERKAJ
 • 14.8%
 • NIKA
 • 30.4%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 37,169,610
  Data e shpalljes sė fituesit 21-06-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 25-06-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 44,603,532
  Kohėzgjatja e Kontratės 1 muaj
  Ankesa Nuk janė paraqitur ankesa pėr ketė procedure.

  Janė skualifikuar:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Bami SHPK (65%) dhe Be - Is SHPK (35%) pasi:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Shoqėria Be - Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me punonjėsit.
  b. Shoqėria Be - Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve. .
  .
  2. Bashkimi i Operatoreve e Operatoreve Ekonomike Arifaj SHPK (90%) dhe Ekskluziv SHPK (10%) pasi:
  Nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim sipas DST.
  a. Shoqėria Ekskluziv SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me paraqitjen e vetėdeklarimit pėr plotėsimin e kėrkesave te Pėrgjithshme pėr Kualifikim, pasi nuk e ka paraqitur ketė deklarate. .
  b. Shoqėria Ekskluziv SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 pėr kualifikim Operatori Ekonomik duhet te vėrtetoje se disponon kualifikimet e duhura te stafit drejtues pėrkatės pėr kryerjen e te gjitha punimeve ne ketė objekt. .
  c. Shoqėria Ekskluziv SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim ku shprehet se Operatori Ekonomik duhet te ketė nė stafin e tij nga tetori 2017 e nė vazhdim mjekun e shoqėrisė, ne zbatim te VKM nr. 742, date 06.11.2003. .
  3. Operatori Ekonomik Varaku E SHPK pasi:
  Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr VASHTEMIA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr STERKAJ
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr NIKA
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.19 - Dt.14-05-2018
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.25 - Dt.25-06-2018
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.26 - Dt.02-07-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data