Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh pėr objektin: Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Gjirokastėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Mbikėqyrje punimesh pėr objektin: Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 2,042,067
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 17-10-2016
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues InfraKonsult SHPK
NORD - COMAT SHPK
TOWER SHPK SHPK & Derbi – E
ZENIT - 06 SHPK
GJEOKONSULT & CO SHPK
A.SH. Engineering SHPK
REAN 95 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DERBI-E
 • 45%
 • TOWER
 • 55%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,366,667
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2016
  Data e lidhjes sė kontratės 15-11-2016
  Vlera e Kontratės me TVSH 1,639,999
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 02.11.2016 ka paraqitur ankim shoqėria Infrakonsult SHPK. Ankimit ju kthye pėrgjigje nė datėn 03.11.2016.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm me arsyet pėrkatėse:

  1. Infrakonsult SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinier mjedisi nė pėrputhje me kėrkesėn pėr kualifikim (inxhinieria e deklaruar ėshtė kimiste teknologe dhe jo inxhiniere mjedisi).

  2. Nord Komat SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.2.3 pėr kualifikim lidhur me gjendjen nė banke pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.
  c. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim lidhur me realizimin e shėrbimeve tė ngjashme, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr realizimin e shėrbimeve tė mbikėqyrjes.
  d. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e njė instrumenti topografik (total stacion) pajisur me Gps pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr kėtė qėllim.

  3. Zenit - 06 SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinier mjedisi nė pėrputhje me kėrkesėn pėr kualifikim (inxhinieri i deklaruar ėshtė kimist teknolog dhe jo inxhinier mjedisi).
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me numrin e stafit, pasi pėr vitin 2015 ka nga 8 punonjės pėr muajt shtator – tetor – nėntor – dhjetor nga 10 qė ėshtė numri minimal i kėrkuar.

  4. Gjeokonsult & Co SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinier mjedisi nė pėrputhje me kėrkesėn pėr kualifikim (inxhinieri i deklaruar ėshtė kimist teknolog dhe jo inxhinier mjedisi).
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim lidhur me shėrbimet e ngjashme pasi pėr shėrbimet e ngjashme tė deklaruara nuk ka paraqitur faturat tatimore.

  5. ASH Engineering SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.2.2 pėr kualifikim lidhur me xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar nga tatimet.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi nuk ka paraqitur diplomėn pėr inxhinierin gjeolog, si dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinier mjedisi nė pėrputhje me kėrkesėn pėr kualifikim (inxhinieri i deklaruar ėshtė kimist teknolog dhe jo inxhinier mjedisi).
  c. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me numrin e stafit, pasi numri i punonjėsve ėshtė mė i ulėt se numri i kėrkuar nė kėrkesėn pėr kualifikim.
  d. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim lidhur me shėrbimet e ngjashme pasi pėr shėrbimet e ngjashme te deklaruara nuk ka paraqitur faturat tatimore. Ka paraqitur njė fature vetėm pėr objektin Rrugėt Ishėm me vlerė 384.000 leke pa tvsh duke mos plotėsuar kushtin.

  6. Rean 95 SHPK
  a. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr DERBI-E
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TOWER
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.40 - Dt.10-10-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.46 - Dt.21-11-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.47 - Dt.30-11-2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data