Open Procurement Albania

Ndėrtim i rrugės Unaza e Re, Peshkopi.

Qarkun Dibėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndėrtim i rrugės Unaza e Re, Peshkopi.
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 297,364,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 10-03-2017
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Sireta 2F SHPK & Everest SHPK & Artyka CURRI
SELAMI & 2T
KUPA
ALKO-IMPEX General Construcion
DELIA GROUP
VARAKU E
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EVEREST SHPK
 • ARTYKA II
 • S I R E T A 2F
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 188,777,666
  Data e shpalljes sė fituesit 19-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 24-04-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 226,533,199
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar:
  1. Curri shpk pėr arsye se:
  a. Kjo shoqėri pėrmes shkresės me nr 3/3 Prot, datė 04.04.2017 deklaron se tėrhiqet nga oferta pėr arsye se ka angazhuar stafin dhe mjetet nė njė objekt tjetėr. Komisioni vendosi ta skualifikoje kėtė shoqėri pėr arsye se aktualisht nuk plotėson kėrkesat pėr Kualifikim lidhur me angazhimin e stafit dhe tė mjeteve.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm tė shoqėrive Selami shpk (72%), dhe 2T shpk (28%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Selami shpk nuk plotėson pikėn 2.2.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me xhiron e tre viteve tė fundit pasi nuk ka paraqitur te dhėna lidhur me xhiron e vitit 2016.
  b. Shoqėria Selami nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm tė shoqėrive Kupa shpk (33%), Kola Invest shpk (29%) dhe Ndregjoni shpk (38%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Kola Invest shpk nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme, pasi ka paraqitur dokumentacion pėr realizimin e godinave,ujesjellsave dhe kanalizimeve, ndėrkohe qė ka marre pėrsipėr tė kryejė punime nė trupin e rrugės, pėr tė cilėn nuk ka eksperienca tė ngjashme.
  b. Shoqėria Kola Invest shpk nuk plotėson pikėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier ndėrtimi me profil transport, siē kėrkohet ne dokumentet e tenderit. Ndėrkohe kjo shoqėri ka marrė pėrsipėr tė kryejė punime nė trupin e rrugės dhe pėr kėtė pune inxhinieri i ndėrtimit me profilin transport ėshtė i domosdoshėm.

  4. Alko Impex General Construcion shpk pėr arsye se:
  a. Shoqėria Alko Impex shpk nuk plotėson pikėn 2.2.4 te Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve ne proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Librazhd, Devoll, Koplik dhe Kavaje nga viti 2015 e ne vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  5. Bashkimi i pėrkohshėm te shoqėrive Delia Group shpk (39%) dhe Mane TCI shpk (61%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Mane TCI nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve pasi ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr njė kamionēine.
  b. Shoqėria Mane TCI nuk ka paraqitur formularin e deklarimit tė mjeteve.
  c. Shoqėria Mane TCI nuk plotėson piken 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.
  d. Shoqėria Mane TCI nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr njė inxhinier ndėrtimi dhe njė inxhinier ndėrtimi i profilit transport.
  6. Varaku E shpk
  a. Nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr EVEREST SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ARTYKA II
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S I R E T A 2F
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.07 - Dt.20-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.16 - Dt.24-04-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.17 - Dt.02-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data