Open Procurement Albania

Rikonstruksion i hyrjes sė qytetit Bajram Curri.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i hyrjes sė qytetit Bajram Curri.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 9.566.666 (nėntė milion e pesėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė mijė e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė) lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 45,392,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 24-03-2017
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Florida SHPK & Radika SHPK
Halili 1 SHPK & Shendelli SHPK
Vllaznimi SHPK & Company Riviera 2008 SHPK
Shpresa – AL SHPK
MELA SHPK & Alb Shpresa SHPK
Boshnjaku B SHPK
Kacdedja SHPK
PE-VLA-KU SHPK
LALA SHPK & Jody Company SHPK & Shansi Invest SHPK
Sireta 2F SHPK
Kevin Construksion SHPK
Adem Pojani
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA - AL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 34,494,101
  Data e shpalljes sė fituesit 14-05-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 15-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 41,392,921
  Kohėzgjatja e Kontratės 7 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  Ne datėn 28.04.2017 paraqiti ankim shoqėria Florida SHPK.
  Shoqėrisė ju kthye pėrgjigje nė datėn 02.05.2017 duke e refuzuar ankimin.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Florida SHPK (68.14%), dhe Radika SHPK (31.86%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Florida SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.
  b. Shoqėria Florida SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin, pasi sipas marrėveshjes se bashkėpunimit ka marrė pėrsipėr te kryeje punime elektrike dhe nuk ka ta punėsuar inxhinier elektrik.
  c. Shoqėria Florida SHPK nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme te liēenses, pasi sipas marrėveshjes se bashkėpunimit ka marre pėrsipėr te kryeje punime elektrike dhe nuk ka piken e kėrkuar te liēenses NP.11.
  d. Shoqėria Radika SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim lidhur me punėsimin e mjekut te shoqėrisė pasi nuk ka paraqitur licensen e kėrkuar ne kriterin pėr kualifikim.
  2. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Halili 1 SHPK (20.58%), dhe Shendelli SHPK (79.42%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Halili SHPK nuk plotėson kėrkesėn e pėrgjithshme pėr kualifikim lidhur me shlyerjen e detyrimeve fiskale pasi ka paraqitur vėrtetim nr. 478 prot, date 21.03.2017 nga DRT Kukės ku rezulton se deri nė datėn 21.03.2017 ka detyrime tatimore te papaguara dhe ėshtė ne aktmarrėveshje me sektorin e borxhit.
  b. Shoqėria Halili SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me shlyerjen e detyrimeve tė energjisė elektrike pasi nė vėrtetimin e paraqitur nuk pėrfshihet shlyerja e detyrimeve pėr muajin janar 2017, muaj i maturuar nė datėn 24.03.2017, ditėn e hapjes sė ofertave. Duke qene se kėto tė meta janė thelbėsore, komisioni vendosi tė mos vazhdojė me shqyrtimin e dokumentacionit tė mbetur pėr kėtė bashkim shoqėrish.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Vllaznimi SHPK (58%), dhe Company Riviera 2008 SHPK (42%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vllaznimi SHPK nuk plotėson piken 2.3.5 pėr kualifikim lidhur me punėsimin e mjekut pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr tė vėrtetuar plotėsimin e kėtij kriteri.
  b. Shoqėria Company Riviera 2008 SHPK nuk plotėson pikėn 2.2.4 te Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Rrogozhinė nga data 28.09.2016 e ne vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Mela SHPK dhe Albshpresa SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme tė liēensės pasi ka marre pėrsipėr punime shtresash rrugore dhe nuk ka pikėn e liēenses NS18 (punime topogjeodezike).

  5. Boshnjaku B SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Boshnjaku B SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  6. Kacdedja SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson pikėn 2.3.1 te Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  7. Adem Pojani
  a. Nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHPRESA - AL
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.09 - Dt.06-03-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.20 - Dt.22-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.20 - Dt.22-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data