Open Procurement Albania

Rikonstruksion i tre rrugeve hyrese te qytetit Rrogozhine.

Qarkun Tiranė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i tre rrugėve hyrėse tė qytetit Rrogozhinė.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 24.999.400 (njėzet e katėr milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė mijė e katėrqind)lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 124,996,999
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 30-03-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues HASTOĒI
2 BIBA-X 93
ARKONSTUDIO
BOSHNJAKU. B
S i R E T A 2F
EUROTEOREMA PEQIN
BE - IS SH.P.K
LALA
G.P.G. COMPANY
VICTORIA INVEST
4 A-M
N.T.P. Eurokos-Dega ne Shqiperi
SHKELQIMI 07
ADEM POJANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HASTOĒI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 90,363,694
  Data e shpalljes sė fituesit 21-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 02-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 108,436,187
  Kohėzgjatja e Kontratės 5 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Biba X SHPK (45%), dhe Senka SHPK (55%) pėr arsye se: a. Shoqėria Senka SHPK nuk plotėson piken 2.3.7 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me mjetet dhe pajisjet nė dispozicion.
  b. Shoqėria Biba X SHPK nuk plotėson Kėrkesėn pėr Kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri pasi ka detyrime nė shumen 342.525 leke.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Arkonstudio SHPK (32%), dhe Kthella SHPK (68%) pėr arsye se:
  a. pėr kontratėn qė prokurohet shoqėrisė Arkonstudio SHPK i takon tė kryeje njė volum punimesh prej 31,551,319 lekėsh pa tvsh. Vlera totale e punimeve qė duhet tė kryeje shoqėria Arkonstudio SHPK nėse shpallet fituese e kontratės qė shqyrtohet ėshtė 150.000.000 leke, ndėrkohe qė kjo shoqėri zotėron piken e liēenses NP-4A e cila i lejon tė kryeje nė tė njėjtėn kohe punime me vlere tė pėrgjithshme jo me shume se 20.000.000 leke.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Boshnjaku B SHPK (70.7%), dhe Caushi SHPK (29.3%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Boshnjaku B SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Shoqėria Caushi SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Kukės, Memaliaj, Peqin, Berat, Vrrine. pėr kėto objekte nuk ka paguar detyrimet vendore dhe nuk e ka regjistruar nė QKB.
  c. Shoqėria Caushi SHPK nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e mbjeteve.

  4. Shoqėrinė Euroteorema Peqin SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Milot – Lezhe - Rrėshen nga viti 2011 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier ndėrtimi me profilin transport, siē kėrkohet nė dokumentet e tenderit.

  5. Shoqėrinė Be - Is SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Be-Is SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Durrės, Librazhd dhe Vlore nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore. pėr rrjedhoje edhe deklarata e paraqitur nė pėrputhje me kriterin 2.2.5 pėr kualifikim rezulton tė jete e rreme.

  6. tė skualifikoje bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive NTP Eurokos SHPK (70%) dhe Denisi 05 SHPK (30%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria NTP Eurokos SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier ndėrtimi me profil transport, siē kėrkohet nė dokumentet e tenderit, ndėrkohe qė ka marre pėrsipėr tė kryeje punime rrugore nė tė cilat ky specialitet ėshtė i domosdoshėm.

  7. Shoqėrinė Shkėlqimi 07 SHPK
  a. Nuk ka paraqitur oferte.

  8. Shoqėrinė Adem Pojani SHPK
  a. Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr HASTOĒI
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.10 - Dt.13-03-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.17 - Dt.02-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.18 - Dt.08-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data