Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rrugės Gradishtė – Spolatė, segmenti Spolatė e vogėl – Spolatė e madhe.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Gradishtė – Spolatė, segmenti Spolatė e vogėl – Spolatė e madhe.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 9,166,667 (nėntė milion njėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė mijė e gjashtėqind e gjashtėdhjetė e shtatė) Lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 45,175,899
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-04-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues SHKELQIMI 07 SHPK
MELA SHPK
ELIRA SHPK
BE - IS SHPK
SHENDELLI SHPK
EURONDERTIM MK SHPK
STERKAJ SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHKELQIMI 07 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 29,523,980
  Data e shpalljes sė fituesit 20-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 25-04-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 35,428,776
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Mela SHPK (35%) dhe Albshpresa SHPK (65%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier hidroteknik, ndėrkohė qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė punime hidroteknike, pėr kryerjen e tė cilave ky specialitet ėshtė i domosdoshėm.
  b. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier topograf, ndėrkohe qe ka marre pėrsipėr tė kryeje punime hidroteknike dhe punime rrugore, pėr kryerjen e tė cilave ky specialitet ėshtė i domosdoshėm.
  c. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme tė liēenses pasi ka marre pėrsipėr punime shtresash rrugore dhe nuk ka piken e liēenses NS18 (punime topogjeodezike). Duke qene se kėto tė meta janė thelbėsore, komisioni vendosi tė mos vazhdoje me shqyrtimin e dokumentacionit tė mbetur pėr kėtė bashkim shoqėrish.

  2. Be - Is SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Durrės, Librazhd dhe Vlore nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  3. tė skualifikoje shoqėrinė Shendelli SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, si dhe punėve tė ngjashme tė deklaruara nė tender rezulton se ka kryer aktivitet gjate vitit 2016 nė Divjake dhe Ballsh dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  4. tė skualifikoje shoqėrinė Eurondėrtim MK SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme tė liēenses pasi nuk disponon piken e liēenses N.P – 11. A (Ndėrtime pėr N/stacionet, kabinat e transformatorėve linja e TN e tė mesėm dhe shpėrndarjen e energjisė).
  b. Nuk plotėson Kėrkesėn pėr Kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve pėr muajin shkurt 2017, muaj i maturuar nė datėn e hapjes se ofertave.
  c. Nuk plotėson piken 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi tė gjitha punimet e paraqitura janė tė periudhės 2007 – 20011, jashtė afatit tė kėrkuar tre vjeēar.

  5. tė skualifikoje shoqėrinė Sterkaj SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi puna e paraqitur ėshtė impiant i trajtimit tė ujėrave tė zeza dhe nuk mund tė konsiderohet i ngjashėm. pėr kėtė objekt nuk ka paraqitur formularin e vlerėsimit dhe faturat tatimore.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHKELQIMI 07 SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.11 - Dt.20-03-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.16 - Dt.24-04-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.17 - Dt.02-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data