Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rruges Lalez - Bize - Draē.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Durrės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Lalėz - Bizė - Draē.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 41.274.000 (dyzet e njė milion e dyqind e shtatėdhjetė e katėr mijė) Lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 206,371,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-04-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues VARAKU E SHPK & VELLEZERIT HYSA
MELA SHPK & ALBSHPRESA SHPK
B-93 SHPK & BAJRAMI N SHPK
BE IS SHPK & 2T SHPK
BITUPAVE LLC
AL ASFALT SHPK & EURONDERTIM 2000
PE-VLA-KU SHPK
SHANSI INVEST SHPK & LALA SHPK & JODY COMPANY SHPK
BIA CONSTRUCTION SHPK & ALBSTAR
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB SHPRESA
 • 69.2%
 • MELA SHPK
 • 30.8%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 125,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 19-05-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 23-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 150,000,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar:
  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Varaku E SHPK (80%) dhe Vellezerit Hysa (20%) pasi:
  a. Shoqėria Varaku E SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me taksat vendore pasi sipas deklaratės se punėve nė proces kryen aktivitet nė Kamenice – Korēe nga muaji shtator 2016 dhe pėr kėtė vend tė ushtrimit tė aktivitetit nuk ka paraqitur dokument pėr shlyerjen e detyrimeve.
  b. Shoqėria Varaku E SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr punėsimin e njė inxhinieri ndėrtimi me profilin struktura , ndonėse ka marre pėrsipėr punime betoni nė tė gjitha strukturat.
  c. Shoqėria Varaku E SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.7 pėr kualifikim lidhur me disponimin e mbjeteve.
  d. Shoqėria Vellezerit Hysa SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me taksat vendore pasi sipas deklaratės se punėve nė proces kryen aktivitet nė Kavaje, Belsh dhe Vore nga viti 2016 dhe pėr kėto vende tė ushtrimit tė aktivitetit nuk ka paraqitur dokument pėr shlyerjen e detyrimeve.
  e. Shoqėria Vellezerit Hysa SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.7 pėr kualifikim lidhur me disponimin e mbjeteve.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike B 93 SHPK (55%) dhe Bajrami N (45%) pasi:
  a. Shoqėria B 93 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme .
  b. Shoqėria Bajrami N SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.10 pėr kualifikim (deklarimin e punėve nė proces) pasi nuk ka deklaruar punėn Zhvillimi i rrjetit shpėrndarės 20 kv TM/TU nė Agjensie Elbasan,Loti 3 pjesa dyte me vlere 120.562.316 leke pa tvsh, pėr tė cilėn ėshtė shpallur fituese nė datėn 19.04.2017. Duke qene se kėto tė meta janė thelbėsore, komisioni vendosi tė mos vazhdoje me vlerėsimin e dokumentacionit tė mbetur.

  3. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Be Is SHPK (50%) dhe 2T (50%) pasi:
  a. Shoqėria Be Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me taksat vendore pasi sipas deklaratės se punėve nė proces kryen aktivitet nė Librazhd nga muaji dhjetor 2016 e nė vazhdim dhe pėr kėtė vend tė ushtrimit tė aktivitetit nuk ka paraqitur dokument pėr shlyerjen e detyrimeve.

  4. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Lala SHPK (45%), Shansi Invest SHPK (44%) dhe Jody Company SHPK (11%) pasi:
  a. Shoqėria Lala SHPK nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi objekti i ngjashėm Infrastruktura e qytetit Krume me vlere tė realizuar nė tre vitet e fundit (referuar faturave tatimore) 18.373.046 leke pa tvsh nuk ėshtė i mjaftueshėm pėr tė plotėsuar kushtin. Si pjesėtar i bashkimit me vlerėn me tė madhe (45%) duhet tė kishte paraqitur njė objekt me vlere jo me pak se 103.185.500 leke pa tvsh. Objektet e tjera tė deklaruar janė ujesjellsa, dhe si tė tille nuk mund tė konsiderohen si pune tė ngjashme.

  5. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike BIA Construction SHPK (40%) dhe Alb Star SHPK (60%) pasi:
  a. Shoqėria BIA Construction SHPK nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi objekti i ngjashėm Reconstruction of ring road 1 Maji Himare ėshtė realizuar nga shoqeria Gjikuria SHPK. pėr nenkontraktimin e kėtij objekti nuk ėshtė marre miratimi i investitorit dhe, nė kėtė mėnyre, nenkontraktimi konsiderohet nė kundėrshtim me ligjin.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.13 - Dt.03-04-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.21 - Dt.29-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.21 - Dt.29-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data