Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rrugės Taulantėt , pedonales dhe KUZ nė UBT.

Qarkun Tiranė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Taulantėt , pedonales dhe KUZ nė UBT.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 78.446.250 leke pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 82,575,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 27-02-2017
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 15
Operatorė Konkurues HASTOĒI SHPK
COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
B-93 SHPK
MELA. SHPK
NDREGJONI SHPK
BE - IS SH.P.K SHPK
AGRI CONSTRUCTION SHPK
BAHAS SHPK
S i R E T A 2F SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
BOSHNJAKU. B SHPK
ARIFAJ SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
A.L-ASFALT SHPK
2R-Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HASTOĒI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 52,881,647
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 10-04-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 63,457,976
  Kohėzgjatja e Kontratės 3 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Company Riviera 2008 SHPK pėr arsye se:
  a. Referuar deklaratės se punėve nė proces rezulton se shoqeria Company Riviera 2008 SHPK ka nė proces pune me njė vlere tė pėrgjithshme prej 229.425.750 leke pa tvsh. Kėto pune konsistojnė nė rivitalizime urbane dhe rikonstruksione rrugėsh. Pėr kontratėn qė prokurohet shoqėrisė Company Riviera 2008 SHPK i takon tė kryeje njė volum punimesh prej 82.575.000 lekėsh pa tvsh. Vlera totale e punimeve qė duhet tė kryeje shoqeria Company Riviera 2008 SHPK nėse shpallet fituese e kontratės qė shqyrtohet ėshtė 312.000.750 leke, ndėrkohe qė kjo shoqėri zotėron piken e liēenses NP-4C e cila i lejon tė kryeje nė tė njėjtėn kohe punime me vlere tė pėrgjithshme jo me shume se 100.000.000 leke. Pėr kėtė arsye kjo shoqėri skualifikohet.

  2. Mela SHPK (35%) dhe Albshpresa SHPK (65%) pėr arsye se:
  a. Shoqeria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm .
  b. Shoqeria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme tė liēenses pasi ka marre pėrsipėr punime shtresash rrugore dhe nuk ka piken e liēenses NS18 (punime topogjeodezike). Po ashtu ka marre pėrsipėr punime elektrike dhe nuk ka piken e liēenses NP 11.

  3. Be - Is SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqeria Be-Is SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Durrės, Librazhd dhe Vlore nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  4. Bahas SHPK (64%) dhe Avduli SHPK (36%) pėr arsye se:
  a. Tė dyja shoqėritė nuk plotėsojnė piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me deklaratėn pėr punėt nė proces pasi nuk kane paraqitur asnjė informacion.

  5. Sireta 2F SHPK (76.63%) dhe Artyka II SHPK (23.37%) pėr arsye se:
  a. Shoqeria Sireta 2F SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Bashkinė Maliq nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Shoqeria Artyka II SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Bashkinė Liqenas nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  6. Leon Konstruksion SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Fier nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore. Duke qene se kjo e mete ėshtė thelbėsore, komisioni vendosi tė mos vazhdoje me shqyrtimin e dokumentacionit tė mbetur pėr kėtė shoqėri.

  7. Boshnjaku B SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  8. Kevin Costruksion SHPK (68.93%) dhe Shendelli SHPK (31.07%) pėr arsye se:
  a. Shoqeria Kevin Costruksion SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi nuk ka paraqitur asnjė objekt tė tille. Objektet e deklaruar janė godina, tė cilat nuk mund tė konsiderohen si pune tė ngjashme.
  b. Shoqeria Shendelli SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  9. Al Asfalt SHPK (85%) dhe Victoria Invest SHPK (15%) pėr arsye se:
  a. Shoqeria Viktoria Invest SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Librazhd (ne objektin Rikualifikim urban, zona nė hyrjen perėndimore tė qytetit Librazhd dhe mbrojtje lumore , me vlere 82.200.510 leke) dhe nė Bilisht (ne objektin Rikualifikim urban i qendrės se qytetit Bilisht, loti i , me vlere 102.536.108 leke. Pėr kėto dy objekte nuk ka paguar detyrimet vendore dhe nuk i ka regjistruar nė QKB.

  10. 2R Group SHPK
  a. Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr HASTOĒI
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.05 - Dt.06-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.14 - Dt.10-04-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.15 - Dt.18-04-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data