Open Procurement Albania

Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot – Kucove – Urė Vajgurore (Segmenti Degėzim Grekan – Dragot).

Qarkun Elbasan
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot – Kuēovė – Urė Vajgurore (Segmenti Degėzim Grekan – Dragot).
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 250.000.000 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 442,395,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-02-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues CURRI
2 T
GENER 2
Victoria Invest International
SHKELQIMI 07
ALKO-IMPEX General Construcion
ALBA KONSTRUKSION
VELLEZERIT HYSA
G.P.G. COMPANY
BAJRAMI N.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CURRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 318,219,526
  Data e shpalljes sė fituesit 15-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 18-04-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 381,863,431
  Kohėzgjatja e Kontratės 8 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 29.03.2017 paraqiti ankesė shoqėria Victoria Invest International SHPK. Ankimuesit ju kthye pėrgjigje nė datėn 04.04.2017.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive 2T SHPK (49%) dhe Be-Is SHPK (51%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Be-Is SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Durrės, Librazhd dhe Vlorė nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Nuk plotėson piken 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.
  c. Shoqėria 2T SHPK nuk plotėson piken 2.3.5 te Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėsimin e mjekut, pasi kontrata me mjekun ėshtė lidhur nė datėn 05.01.2017 dhe jo nga Nėntori 2016 e nė vazhdim siē kėrkohet nė kėrkesėn pėr kualifikim.

  2. Bashkimin e pėrkohshėm te shoqėrive Viktoria Invest International SHPK (40.91%), Victoria Invest SHPK (38.94%) dhe Al-Asfalt SHPK (20.15%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Viktoria Invest International SHPK nuk plotėson pikėn 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Tiranė nga viti 2015 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Shoqėria Viktoria Invest International SHPK nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.
  c. Shoqėria Viktoria Invest SHPK nuk plotėson pikėn 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces te deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Librazhd (nė objektin Rikualifikim urban, zona nė hyrjen perėndimore tė qytetit Librazhd dhe mbrojtje lumore , me vlerė 82.200.510 lekė) dhe nė Bilisht (nė objektin Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit Bilisht, loti i , me vlerė 102.536.108 lekė. Pėr kėto dy objekte nuk ka paguar detyrimet vendore dhe nuk i ka regjistruar ne QKB.

  3. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive Shkėlqimi 07 SHPK (45%), SMO Union SHPK (28%), Fled SHPK (17%) dhe Grand Konstruksion SHPK (10%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Shkėlqimi 07 SHPK nuk plotėson pikėn 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Kavajė, Vlorė, Toshkėz, Greshicė. Pėr kėto objekte nuk ka paguar detyrimet vendore.
  b. Shoqėria Shkėlqimi 07 SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.
  c. Shoqėria Fleg SHPK nuk plotėson pikėn 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Skrapar. Pėr kėto objekte nuk ka paguar detyrimet vendore.
  d. Shoqėria Be-Is SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr punėsimin e njė inxhinieri ndėrtimi me profil transport, ndėrkohe qė ka marrė pėrsipėr tė kryejė punime shtresash rrugore.

  4. Shoqėrinė Alko Impex General Construcion SHPK pėr arsye se:
  a. Shoqėria Alko Impex SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 te Kėrkesave te Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Librazhd, Devoll, Koplik dhe Kavajė nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Shoqėria Alko Impex SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier mjedisi, siē kėrkohet nė dokumentet e tenderit.

  5. Bashkimin e pėrkohshėm tė shoqėrive Vellezerit Hysa SHPK (72%) dhe Varaku E SHPK (28%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Vėllezėrit Hysa SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier ndėrtimi me profil transport, siē kėrkohet nė dokumentet e tenderit, ndėrkohė qė ka marre pėrsipėr punime shtresash rrugore.
  b. Shoqėria Varaku E SHPK nuk plotėson pikėn 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  6. Shoqėrinė Bajrami N SHPK pėr arsye se :
  a. Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr CURRI SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr. 06 - Dt.13-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.16 - Dt.24-04-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.17 - Dt.02-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data