Open Procurement Albania

Sherbimi i mbikqyrjes se punimeve pėr objektet e financuara nga Buxheti i Shtetit.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Shėrbimi i mbikėqyrjes se punimeve pėr objektet e financuara nga Buxheti i Shtetit.

Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 60,650,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-02-2017
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues ZENIT – 06
INFRATECH
A & E ENGINEERING sh.p.k
TAULANT SHPK
CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA
InfraKonsult
ABKONS
GJEOKONSULT & CO
ERALD-G
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK - C.E.C GROUP
 • ZENIT&CO - DERBI-E 
 • A & E ENGINEERING SHPK - D& C PARTNERS - HE & SK 11
 • INFRATECH - G & K SHPK - Tirana New Supervisor - VLER-INVEST
 • GJEOKONSULT - CO SHPK
 • InfraKonsult - PALMA CONSTRUCION SHPK - ATELIER 4 - ANGERBA - BASHKIM MATA - DRICONS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2017
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Consulting & Management Albania SHPK (51%) dhe Klodioda SHPK (49%) pėr arsye se:
  a. Nė marrėveshjen e bashkėpunimit lidhur ndėrmjet dy shoqėrive nuk janė pėrcaktuar punėt konkrete qė do tė kryejė secila kompani
  b. Shoqėria Consulting & Management Albania SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshem, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier mjedisi.
  c. Shoqėria Consulting & Management Albania SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me shėrbimet e ngjashme.
  d. Shoqėria Klodioda SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.

  2. Abkons SHPK (45%), GR Albania SHPK (45%) dhe Sphaera SHPK (10%) pėr arsye se:
  a. Nė objektin e shoqerise Abkons SHPK ėshtė parashikuar Mbikqyrje e zbatimit tė punimeve pėr hidrocentralet e vegjėl, tė mesėm dhe tė mėdhenj e jo pėr objekte tė tjera. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi stafi kryesor i deklaruar nuk ėshtė i plotė.
  b. Abkons SHPK ka marrė persipėr tė kryejė mbikqyrje pėr punimet e mjedisit, por kjo shoqėri nuk ėshtė e licensuar pėr kėtė shėrbim pasi i mungon pika NP-12 e licensės.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr. 06 - Dt.13-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.14 - Dt.10-04-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data