Open Procurement Albania

Construction of road Gjorm Bridge – Brataj – Laskos Bridge in Selenica Region.
Ndėrtimi i rrugės Ura e Gjormit - Brataj - Ura e Laskos nė rajonin e Selenicės.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Fondi Kuwaitian/ Fondi Saudit / Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Rikonstruksioni i rrugės sė Lumit tė Vlorės
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 81.8 milionė USD
Kohėzgjatja: 2017 – 2022
Financues: Fondi Kuvajtian me 40.8 milionė USD, Fondi Saudit me 30 milionė USD dhe Qeveria Shqiptare me 11 milionė USD.
Shtrirja gjeografike: Qarku Vlorė, Lugina e Lumit tė Vlorės, 3 bashki (Vlorė, Selenicė, Himarė);
Pėrfitues: 129 mijė
Objektivi i Projektit: Projekti parashikon ti japė zgjidhje tė qėndrueshme infrastrukturės publike nė zonėn e Bregdetit tė Jugut, specifikisht nė zonėn e Lumit tė Vlorės, duke kontribuar nė pėrmirėsimin e kushteve tė jetesės pėr banorėt dhe ridimensionim e sektorit tė turizmit si njė nga shtyllat kryesore tė ekonomisė lokale dhe rajonale. Projekti do tė mundėsojė lidhjen e dy rrugėve nacionale (SH4-SH8) dhe pėrfshin edhe njė degėzim qė mundėson lidhjen me qytetin e Vlorės.
Objekti i Tenderit Construction of road Gjorm Bridge – Brataj – Laskos Bridge in Selenica Region.
Ndėrtimi i rrugės Ura e Gjormit - Brataj - Ura e Laskos nė rajonin e Selenicės.
Nr. Reference RFB No: CWC/ICB/2017/2
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Sektori Infrastrukturė Rrugė
Nr. i Operatorėve Konkurues 19
Operatorė Konkurues Strabag AG
Nurol
China State Construction Engrg.Corp.LTD
Limak Insaat Sa.
Todini Construzioni Generali
Electra Infrastructure
Tirrena Scavi
INC
Societa Italiana per Condotte D’acqua S.p.a.
Akkord – Cakiryapi
Mohamad Al Karafi & Sons
Trace - Avtomagistrali
Cooperativa Muratori & Cementisti
Sadeem Al Kuwait
Mapa Construction & Trade CO.INC
Vezzola
Combined Group Contracting
Company (K.S.C.)
Gener 2 – Ing. E. Montovani
Operator Ekonomik Kontraktues
 •  Dege e shoqerise se huaj "STRABAG AG
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 21-09-2018
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH 3,530,554,264
  Kohėzgjatja e Kontratės 2 vjet punime + 1vit garanci
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Ky tender eshte nė proces vlerėsimi, procedurat e tenderimit tė donatorėve nuk lejojnė dhėnien e informacionit pėr fondin limit.
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Dokument zyrtar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit: "Kthim pėrgjigje tė kėrkesės pėr informim".

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data