Open Procurement Albania

Upgrading of vehicle access road Muzak Topia to Berat castle .
Rikonstruksion dhe zgjerim i rrugės Muzak Topia , segmenti nga rrethrrotullimi tek ish-rezervat e shtetit deri te labidari nė kala.

Qarkun Berat
Kredia Nr 8656- ALB
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės 63.8 milionė Euro
Titulli i Projektit Projekti pėr Zhvillim tė Integruar Urban dhe Turizmin.
Project for Integrated Urban and Tourism Development (PIUTD)
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 63.8 milionė Euro
Kohėzgjatja: 2017 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Vlorė, Berat, Gjirokastėr); 4 bashki (Sarandė, Gjirokastėr, Berat, Pėrmet) dhe korridori turistik qė kalon nė kėtė rajon.
Pėrfitues: 84 mijė banorė dhe rreth 300 mijė turistė.
Objektivi i Projektit: Pėrmirėsimi i infrastrukturės urbane, nxitja e turizmit dhe forcimi i kapaciteteve institucionale pėr tė mbėshtetur turizmin dhe zhvillimin e ekonomisė lokale nė zonat e pėrzgjedhura nė jug tė Shqipėrisė.

Komponenti 1.
Projektimi urban dhe pėrmirėsimi i infrastrukturės

Financon hartimin e projekteve pėr zbatimin e projektimit urban dhe pėrmirėsime tė infrastruktures bashkiake nė katėr qendrat urbane: Saranda, Gjirokastra, Berati dhe Permeti. Investimet nė kėto bashki tė pėrzgjedhura do tė pėrfshijnė rehabilitimin e:
• hapėsirave publike (psh, parqe, sheshe, pedonale);
• rrjet rrugor, nyje inter-modale dhe infrastruktura shoqėruese (p.sh , trotuaret, kryqėzimet rrugore, ndriēimet rrugore, korsitė e biēikletave, stacionet e autobusėve);
• restaurimin e ndėrtesave tė pėrzgjedhura tė trashėgimisė dhe pėrmirėsimin e fasadave tė ndėrtesave tė zgjedhura dhe;
• pėrmirėsimin e zonave turistike (p.sh. rrugėt hyrėse, qendrat e vizitorėve, vendparkimet, sinjalistika turistike).
• rehabilitimi i rrjetit tė ujėsjellės-kanalizimeve do tė mbėshtetet rast pas rasti.

Ky komponent do tė financojė gjithashtu pėrgatitjen e projekteve urbane, studimeve tė fizibilitetit, projekteve inxhinierike, dhe supervizimin e projekteve ndėrtimore; Infrastruktura nėntokėsore do tė pėrfshihet si pjesė e pėrmirėsimit tė rrjetit rrugor, kur tė jetė e nevojshme.

Komponenti 2. Pėrmirėsimi i siteve turistike

Financon investime qė kanė pėr qėllim pėrmirėsimin e siteve turistike qė do tė pėrzgjidhen pėrgjatė korridorit turistik nė Shqipėrinė e Jugut. Investimet do pėrfshijnė restaurimin e objekteve tė trashėgimisė dhe aseteve kulturore, pėrmirėsimin e infrastrukturės mbėshtetėse. Ky komponent do tė financojė gjithashtu pėrgatitjen e studimeve tė fizibilitetit, planet e menaxhimit tė siteve, projektet inxhinierike dhe supervizimin e projekteve ndėrtimore.

Komponenti 3. Tregu i turizmit dhe zhvillimi i produkteve

Ky komponent do tė financojė aktivitetet pėr ngritjen e kapaciteteve pėr tė pėrmirėsuar menaxhimin bashkiak dhe zhvillimin ekonomik lokal tė bazuar nė turizėm.
Objekti i Tenderit Upgrading of vehicle access road Muzak Topia to Berat castle .
Rikonstruksion dhe zgjerim i rrugės Muzak Topia , segmenti nga rrethrrotullimi tek ish-rezervat e shtetit deri te labidari nė kala.
Nr. Reference RFB No: AL – ADF – 15545 – CW – RFB
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-04-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 25-05-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 25-05-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Eurokos SHPK
Salillari SHPK
Albakonstruksion SHPK & Karl Gega SHPK
GPG Kompany SHPK & AD – Star
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROKOS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 299,960,703
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2018
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Tenderi do tė zhvillohet nė bazė tė njė dokumentacioni tė harmonizuar ndėrmjet dokumentacionit pėr prokurimin e tenderit tė hapur sipas Agjencisė sė Prokurimit Publik dhe standardeve tė Bankės Botėrore, duke u realizuar sipas procedurave tė pėrcaktuara nė udhėzuesit e Bankės Botėrore , pėr: Prokurimi i mallrave, punėt dhe shėrbimet jokonsultuese nėn Huat IBRD dhe kreditė IDA & grantet nga huamarrėsit e Bankės Botėrore .
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data