Open Procurement Albania

Projektimi i Zonės sė Plazhit Durrės.

Qarkun Durrės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Projektimi i Zonės sė Plazhit Durrės.
Nr. Reference REF-90640-10-19-2018
Kodi CPV
22114311-5 Blueprints.
Vlera / Fondi Limit 41,624,734
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-10-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 22-10-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 06-11-2018
Sektori Projektim Teknik
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ARCHISPACE & GJEOKONSULT&CO
CASANOVA+HERNANDEZ ARCHITECTEN & GEOSAT GROUP
INSTITUTI DEKLIADA - ALB & CEC GROUP
PNI-2001 & GK & UTS-01
SPHAERA & KLODIODA
STUDIO B&L
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GEOSAT GROUP
 • Casanova + Hernandez architects Dega Shqiptare
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 39,372,500
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ne daten 09.11.2018 paraqiti ankim bashkimi i Operatoreve Ekonomike “Archispace” SHPK & “Gjeokonsult &Co” SHPK .
  Ankimit ju kthye pergjigje ne daten 09.11.2018 duke e refuzuar ate.
  Bashkimi i Operatoreve Ekonomike “Archispace” SHPK & “Gjeokonsult&Co” SHPK paraqiti ankim ne KPP. Ne daten 07.12.2018 me vendimin nr 825/1 prot KPP lejoi vazhdimin e procedures.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike “Archispace” SHPK & “Gjeokonsult &Co” SHPK per arsye se:
  • Nuk ka paraqitur kontraten e punes per drejtuesin e projektit Tomor Luzati, ne kundėrshtim me kerkesen 2.3.3 per kualifikim ku, nder te tjera citohet: “Pėr tė provuar kapacitetet teknike dhe profesionale per stafin kryesor, operatoret ekonomik duhet te paraqesin diplomat, CV dhe kontratat e punes”.
  • Shoqeria “Archispace” SHPK nuk ploteson kerkesen per kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin perkates per likuidimin e detyrimeve per muajin Shtator 2018, muaj i maturuar ne daten e hapjes se ofertave.

  2. Operatori Ekonomik “Studio B&L” SHPK per arsye se:
  • Nuk ploteson kerkesen per kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi nuk ka paraqitur vertetimin perkates per likuidimin e detyrimeve ne emer te shoqerise “Studio B&L” SHPK .
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.4 per kualifikim lidhur me disponimin e pikave te kerkuara te licenses nga ana e shoqerise, pasi nuk disponon pikat e licenses 3/a, 4/c,j, 5/b,c, 6/a, 8/a, 10/e dhe 11/a.
  Ne dokumentat e ngarkuara ne sistemin elektronik te prokurimeve kjo shoqeri ka paraqitur edhe disa dokumenta ne gjuhe te huaj per operatore te huaj. Duke qene se nuk eshte paraqitur asnje marreveshje bashkepunimi dhe prokure me keto shoqeri te huaja, komisioni nuk i mori parasysh keto dokumente.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Subjekti palė kontraktore ėshtė njė operator ekonomik i huaj.
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.04 - Dt.28-01-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data