Open Procurement Albania

Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė” Zona B drejtim rrugės Justin Godart.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė” Zona B drejtim rrugės Justin Godart.
Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 37.239.438 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-76089-06-23-2018
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi
Vlera / Fondi Limit 157,222,127
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-06-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 25-06-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 07-08-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues BE IS SHPK & MANE S SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK & ITE GROUP SHPK
R&T SHPK
ALBSTAR SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-STAR
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 149,688,322
  Data e shpalljes sė fituesit 21-09-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 25-09-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 179,625,986
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pėr procedurėn,ne datėn 06.09.2018 paraqiti ankese shoqėria “Be Is” SHPK.
  Ankesės ju kthye pėrgjigje ne datėn 07.09.2018 duke mos e pranuar atė.
  Ankime ne KPP nuk ka patur.

  Janė s’kualifikuar:
  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike “Be Is” SHPK & “Mane/S” SHPK :
  a. Shoqėria “Be Is” shpk nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e liēenses pėr shoqėrinė pėr zbatim ne restaurimin dhe rikualifikimin e qendrave historike, ne pėrputhje me kėrkesėn e paraqitur ne kėrkesat e veēanta te kualifikimit.
  b. Shoqėria “Be Is” shpk nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues te Shoqėrisė.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike “Leon Konstruksion” SHPK & “ITE Group” SHPK :
  a. Shoqėria “ITE Group” shpk nuk plotėson kėrkesėn pėr disponimin e liēenses pėr shoqėrinė pėr zbatim ne restaurimin dhe rikualifikimin e qendrave historike, ne pėrputhje me kėrkesėn e paraqitur ne kėrkesat e veēanta te kualifikimit .

  3. Operatori Ekonomik “R&T” SHPK :
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me stafin drejtues te shoqėrisė.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.8 pėr kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe pajisjeve.

  4. Operatori Ekonomik “Vellezerit Hysa” SHPK :
  a. Nuk ka paraqitur ofertė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Pėr ketė procedurė prokurimi ėshtė shtyrė dy herė afati pėr dorėzimin e dokumentave, referim sipas shtojcave.
  Afati fillestar ka qėnė nė datėn 25.07.2018 .
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALB-STAR
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.26 - Dt.02-07-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.39 - Dt.01-10-2018
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.40 - Dt.08-10-2018
  Shtojca Nr 1
  Shtojca Nr 2

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data