Open Procurement Albania

Shtesė kontrate Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot III.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Qarkun Shkodėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Shtesė kontrate Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot III.
Nr. Reference REF-30747-07-18-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 69,260,579
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Shtesė Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesė
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 18-07-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues ALB TIEFBAU & PE - VLA- KU
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB TIEFBAU SHPK
 • PE - VLA - KU
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 69,260,579
  Data e shpalljes sė fituesit 25-07-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 29-07-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 83,112,695
  Kohėzgjatja e Kontratės
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALB TIEFBAU SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr PE - VLA - KU
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.30 - Dt.29-07-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.32 - Dt.13-08-2019
  Grafik Punimesh

  Projekt

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data