Open Procurement Albania

Loti III – Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korce
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti III – Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė
Nr. Reference REF-38101-10-03-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 62,644,466
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-11-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė
Nr. i Operatorėve Konkurues 26
Operatorė Konkurues Grand Konstruksion sh.p.k & 6 D- Plan & Fled sh.p.k
Nika sh.p.k & MANE/S sh.p.k & Borshi sh.p.k
S.M.O. Union sh.p.k & Xhengo sh.p.k
ALMO KONSTRUKSION sh.p.k
Ndregjoni sh.p.k & Kupa sh.p.k & Liqeni i VII sh.p.k
Glavenica sh.p.k & Bahas sh.p.k & Niem sh.p.k
Vėllezėrit Hysa sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
Blerimi sh.p.k & Meteo sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Euro - Alb sh.p.k
Albavia sh.p.k & Favina sh.p.k
B - 93 II sh.p.k & B - 93 sh.p.k & Rafin Company sh.p.k
Leon Konstruksion sh.p.k & Vashtemia sh.p.k
Company Riviera 2008 sh.p.k
BE-IS sh.p.k
Infinit sh.p.k & K.Turja sh.p.k
Ndėrtimi sh.p.k & Colombo sh.p.k
RSM sh.p.k & Simaku sh.p.k & BE-IS sh.p.k
Alb Building sh.p.k
Kacdedja sh.p.k
Pepa Group sh.p.k
REJ sh.p.k
Shansi Invest sh.p.k & Lala sh.p.k & Jody Company sh.p.k
Hastoēi sh.p.k
Pe-Vla-ku sh.p.k
Rroku sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALMO KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 37,927,170
  Data e shpalljes sė fituesit 31-01-2020
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  -Ankesė BOE “Grand Konstruksion M” sh.p.k, & “6d-Plan” sh.p.k & “Fled” sh.p.k mė datė 06.12.2019, protokolluar nga FSHZH me nr.1800 Prot., datė 10.12.2019, ėshtė kthyer pėrgjigje nga autoritetit me shkresė nr.1800/1, datė 16.12.2019.
  -Ankesė BOE “Nika” sh.p.k & ”Mane/S” sh.p.k & “Borshi” sh.p.k datė 06.12.2019, protokolluar nga FSHZH me nr 1808 prot, datė 10.12.2019, ėshtė kthyer pėrgjigje nga autoritetit me shkresė nr.1808/1, datė 16.12.2019.
  -Komisioni i Prokurimit Publik me vendim nr.44/2020, datė 28.01.2020, ka vendosur mospranimin e ankimit tė BOE “Nika” sh.p.k & ”Mane/S” sh.p.k & “Borshi” sh.p.k.

  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm

  1. Bashkimi i operatorėve: ‘Grand Konstruksion” sh.p.k & “6 D- Plan” sh.p.k & “Fled”:
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.4 tek kriteret e veēanta te kualifikimit nė tė cilin thuhet: “Operatorėt ekonomike duhet te disponojne licencat e nevojshme ... bazuar ne formatin e miratuar me VKM Nr. 42 date 16.01.2008...”. Operatori ekonomik “Grand Konstruksion” sh.p.k ka nė licencen e tij kategorinė NP-4A, nuk plotėson kriterin 2.3.3 Pika c, pasi nuk ka paraqitur mjekun.
  • Operatori “6D-Plan sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pasi punimet e paraqitura nuk permbush vlerėn nė raport me pėrqindjen e pjesėmarrjes.
  • Operatorin ekonomik “Desaret Company” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.2 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė nje punėsim mesatar i tė paktėn 140 punonjės....”, pasi ne listepagesat e paraqitura rezulton qė ka mesatarisht 95 punonjės, nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi nuk pėrmbush vlerėn pėr punė tė ngjashme.

  2. Bashkimi i operatorėve: “Nika” sh.p.k & “Mane/S“ sh.p.k & “Borshi“ sh.p.k:
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pasi punimet e paraqitura nga operatori ekonomik “Borshi” sh.p.k, nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme. Kontratat e paraqitura janė kontrata shėrbimi tė pastrimit tė qytetit Shkodėr.

  3. Bashkimi i operatorėve S.M.O. Union” sh.p.k & “Xhengo” sh.p.k:
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.3 Pika a tek kriteret teknike, nuk ploteson kriterin 2.3.5 “Numri dhe lloji i makinerive, paisjeve ne pronesi/qira, pasi i mungon autobitumatrice, autoboti ujit dhe nje rrul 18 ton.

  4. Bashkimi i operatorėve “B - 93 II“ sh.p.k & “B-93“ sh.p.k & “Rafin Company“ sh.p.k:
  • Nuk pėrmbush kriteret e vecanta per kualifikimi pasi, “Rafin Company” sh.p.k, nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pasi punimet e paraqitura nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme.

  5. Bashkimi i Operatoreve “ Shansi Invest” sh.p.k & “Lala” sh.p.k & “Jody Company” sh.p.k:
  • Nuk pėrmbush kriteret e vecanta pėr kualifikim kriterin 2.3.1, pasi punimet e paraqitura nga “Shansi Invest” sh.p.k dhe “Lala” sh.p.k, nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme. Kėta operatorė kanė paraqitur si punime tė ngjashėm njė nėnkontratė pėr rehabilitimin e rrjetit te ujėsjellesit tė Sarandės.

  6. Bashkimi i Operatoreve “Ndėrtimi” sh.p.k, & “Colombo“ sh.p.k:
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pasi punimet e paraqitura nga operatori ekonomik “Colombo sh.p.k”, nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme. Kontratat e paraqitura jane kontrata pėr ndėrtime tė kanalave ujitėse dhe pėr ujėsjellėsa.

  7. Bashkimi i operatorėve “Albavia“ sh.p.k, & “Favina“ sh.p.k:
  • Nuk plotėson kriterin 2.3.4 tek kriteret e veēanta tė kualifikimit nė tė cilin thuhet: “Operatoret ekonomike duhet te disponojne licensat e nevojshme per zbatimin e kontrates...bazuar ne formatin e miratuar me Vendim te Keshillit te Ministrave Nr. 42 date 16.01.2008.” Operatori ekonomik “Favina” sh.p.k, nuk ka nė licencė kategorinė NP-4C.

  8. Operatori “Rroku” sh.p.k:
  • Nuk ka dorėzuar ofertė.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Pėr ketė procedurė prokurimi ėshtė shtyrė nje herė afati pėr dorėzimin e dokumentave, referim sipas shtojcave.
  Afati fillestar ka qėnė nė datėn 04.11.2018 .
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Projekt Zbatimi

  Shtojca 1.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data