Open Procurement Albania

Loti I - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė”

Qarkun Tirane
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti I - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė”
Nr. Reference REF-40873-10-24-2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,234,375
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Gjeokonsult & Co sh.p.k.
A & E Engineering sh.p.k.
GB Civil Engineerig sh.p.k. & A.SH. Engineering sh.p.k.
KKG Project sh.p.k. & GR Albania sh.p.k.
Taulant sh.p.k. & Tirana New Supervision sh.p.k.
Instituti Dekliada-Alb sh.p.k.
Net – Group sh.p.k.
HE&SK 11 sh.p.k. & Arena MK sh.p.k.
Instituti i Konsulences nė Ndėrtim sh.p.k.
rabel Studio sh.p.k & HMK - Consulting sh.p.k.
Archispace sh.p.k., & I T M sh.p.k.
Derbi-E sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A & E ENGINEERING SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,087,500
  Data e shpalljes sė fituesit 13-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Pėr pesė operatorėt ekonomikė me vlerė ofertė tė barabartė, tė cilėt janė kualifikuar, ėshtė hedhur shorti pėr renditjen dhe shpalljen e fituesit. Nė vendin e parė ėshtė renditur Operatori Ekonomikė “ A & E Engineering” sh.p.k NUIS K72113010E.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Operatori Ekonomik “Gjeokonsult & Co” sh.p.k NUIS K91810005U, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksimale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur Autoriteti Kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė,”HE&SK 11” sh.p.k. NUIS L19008502B & “Arena MK” sh.p.k. NUIS L67619807Q, pasi bashkimi i operatorėve ekonomikė, nuk ka pėrcaktuar pėrqindjen e pjesėmarrjes te secilit operator nė marrėveshjen e bashkėpunimit.

  3. Operatori Ekonomikė, “Derbi-E” sh.p.k, NUIS K77916947A, pasi nuk ka paraqitur ofertė pėr kėtė objekt.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr A & E ENGINEERING SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data