Open Procurement Albania

Loti III - Mbikqyrja e punimeve ““Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė”

Qarkun Korce
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti III - Mbikqyrja e punimeve ““Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė”
Nr. Reference REF-40878-10-24-2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 768,188
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues KKG Project sh.p.k & GR Albania sh.p.k.
HE&SK 11 sh.p.k & Arena MK sh.p.k.
Instituti Dekliada-Alb sh.p.k.
aulant sh.p.k & Tirana New Supervision sh.p.k.
Arabel Studio sh.p.k & HMK - Consulting sh.p.k.
Archispace sh.p.k & I T M sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARABEL - STUDIO
 • HMK Consulting SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 690,000
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Operatori Ekonomik: “Studio Services K-SA” sh.p.k, ka paraqitur ankimin datė 28.10.2019 per dokumentat e tenderit. I ėshtė kthyer pėrgjigje me shkresė nr.1560/1 Prot., datė 30.10.2019. Nuk ka pas ankesa te tjera.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “KKG Project” sh.p.k. NUIS L41915003F & “GR Albania” sh.p.k.. NUIS L01509004N, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksimale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur Autoriteti Kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, ”HE&SK 11” sh.p.k. NUIS L19008502B & “Arena MK” sh.p.k. NUIS L67619807Q, pasi vlera e ofertės nuk rezulton tė jetė ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  3. Operatori Ekonomikė, “Instituti Dekliada-Alb”, NUIS K71606006A, pasi vlera e ofertės nuk rezulton tė jetė ndėrmjet tarifės minimale dhe maksiomale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur autoriteti kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Taulant” sh.p.k.,NUIS K61617040L & Tirana New Supervision” sh.p.k., NUIS L21311040P pasi eshte shpallur fitues ne proceduren e prokurimit “Mbikqyrja e punimeve “Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat” duke mos plotesuar kriterin kumulativ nė staf dhe licenca.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data