Open Procurement Albania

Shtese Kontrate -Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 4

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Shtese Kontrate - Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 4 __________________
Shiko kontraten fillestare

Nr. Reference REF-91904-03-30-2021
Vlera / Fondi Limit 465 202 013,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit 30-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 01-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “COBIAL & GJOKA KONSTRUKSION”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COBIAL - GJOKA KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 465,122,013.33
  Data e shpalljes se fituesit 08-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Nevoja për punë shtesë është shkaktuar nga rrethanat të paparashikuara , që nuk varen nga Autoriteti Kontraktor ( Gjeologjine dhe problematikat teknike qe kane dale gjate kohes se zbatimit ), nuk ndahen teknikisht nga kontrata fillestare ( te gjitha keto pinime jane te nderthurura me kontraten baze), dhe jane te nevojshme per perfundimin e kontrates baze.

  Kontrata shtese nuk kalon 20% te vleres se kontrates baze, Autoriteti Kontraktor vlereson se kosto e pergjithshme e ketyre punimeve eshte me e vogel pasi jane çmimet e tenderuara ne kontraten baze jo çmimet e manualit.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJOKA KONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data