Open Procurement Albania

Zbatimi i kontratės sė Koncesionit/Partneritetit Publik Privat "Pėr shėrbimin e Hemodializės pranė spitaleve rajonale nė Shkodėr, Lezhė, Korēė, Vlorė dhe Elbasan". Shoqėria e zhvillon akivitetin nė pėrputhje me legjislacionin shqiptar nė fuqi dhe me statutin e saj, nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Kontratės Zbatimi i kontratės sė Koncesionit/Partneritetit Publik Privat "Pėr shėrbimin e Hemodializės pranė spitaleve rajonale nė Shkodėr, Lezhė, Korēė, Vlorė dhe Elbasan". Shoqėria e zhvillon akivitetin ne perputhje me legjislacionin shqiptar ne fuqi dhe me statutin e saj, ne territorin e Republikes se Shqiperise. Vlera per nje seance hemodialize eshte 11 203leke.
Kompania Konēesionare
 • L52305009L
 • DiaVita
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-07-2015
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 8,622,931,792.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 10
  Data e shpalljes sė konēesionit 25-05-2016
  Operatorė Konkurues 2 T SHPK - BINDI - E V I T A & AMERICAN HOSPITAL - DIAMED SKOPJE - SPINDIAL - HYGEIA HOSPITAL TIRANA - BIOMETRIC ALBANIA - INTRACOM TELEKOM - ED CONSTRUCTION
  Buletini i Prokurimeve Publike Buletini APP Date 25.05.2015
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 11
  Data e shpalljes sė fituesit 17-09-2015
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11.203 leke per seance. *Vlera totale eshte e paparashikueshme per tu llogaritur per shkak te ndryshimit te sasise se sherbimit ne varesi te seancave te hemodializes
  Data e lidhjes sė kontratės 10-02-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 10 vjet
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Jane s'kualifikuar operatoret e meposhtem:
  1.BINDI DIAMED
  2.SKOPJE
  3.SPINDIAL
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  Nuk plotesojne kerkesat ligjore dhe teknike te percaktuara ne dokumentat e Koncensionit/PPP
  Arsyeja e Anulimit
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i Shpalljes sė Konēesionit tė Hemodializės
  Noftimi i Shpalljes se Fituesit te Koncesionit te Hemodializes
  Njoftimi i Nėnshkrimit tė Kontratės sė Konēesionit tė Hemodializės
  Akt themelimi i shoqėrisė Evita
  Akt themelimi i shoqėrisė konēesionare DiaVita
  Kontrata e shitjes sė kuotave tė kompanisė Evita
  Statuti i shoqėrisė konēesionare DiaVita


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.