Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
8 BNT Electronics SHPK 52 134,349,609 52 134,349,609 115,438,878

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės :Mirmbajtje Full Risk te pajisjes Mjeksore - Scanner Toshiba / TSX-021B/4 , per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Kukes 2,666,667 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 2666000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 59: Mirėmbajtje e pajisjes Spirometer prodhuesi CHEST/ ose ekuivalent 260,666 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 260600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 57: Mirėmbajtje e Shiringave Elektrike prodhuesi ATOM MEDICAL/ ose ekuivalent 2,099,084 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 2098600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 41: Mirėmbajtje e pajisjeve Inkubator prodhuesi NAKAMURA dhe ATOM/ ose ekuivalent 843,330 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 843000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 14: Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator prodhuesi ACOMA/ ose ekuivalent 559,668 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 559600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 27: Mirėmbajtje e pajisje Imazherike prodhuesi TOSHIBA/ ose ekuivalent 3,158,668 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 3158000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 16: Mirėmbajtje e pajisjeve Aspirator prodhuesi MIZUHO/ ose ekuivalent 428,582 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 428400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 24: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi ESAOTE/ ose ekuivalent 832,023 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 832000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 40: Mirėmbajtje e pajisjeve Inhalator prodhuesi KOUSHIN INDUSTRIES/ ose ekuivalent 604,751 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 604500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 50: Mirėmbajtje e pajisjeve Pompa Infuzioni, prodhuesi NAKAMURA MEDICAL/ ose ekuivalent 439,415 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 439000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 66: Furnizim Vendosje Sonde Abdominale pėr Eko Prodhuesi ESAOTE/ ose ekuivalent, modeli MYLAB 50 XVISION me nr. inventari 19445 425,000 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 425000
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Mirėmbajtje e makinave lėvizėse tė mamografisė 6,858,540 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 6858000
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje Full Risk te pajisjes Mjeksore - Scanner Asteion Dual Slice TOSHIBA, Marrėveshje Kuadėr me njė Operator Ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara, pėr njė pėriudhė 12 mujore nga nėnshkrimi i kontratės 4,219,520 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 4219000
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Shėrbimi i mirėmbajtjes sė pajisjes Skaner Toshiba / TSX-021B/4 pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Kukės pėr periudhėn Korrik – Dhjetor 2017 1,601,520 Lidhur Kontrata BNT Electronics SHPK 1600000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 41 - Mirėmbajtja e pajisjeve Eko, grafi prodhuesi TOSHIBA 3,392,000 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 2519000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 46 - Mirėmbajtja e pajisjeve Respirator prodhuesi ACOMA (Nakamura) 601,999 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 447000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 34 - Mirėmbajtja e pajisjeve inkubator Prodhuesi Acoma (Nakamura) dhe Atom 2,054,999 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 2054800
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 35 - Mirėmbajtja e pajisjeve Shiringa Elektrike Prodhuesi Atom 2,245,658 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 2245500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 36 - Mirėmbajtja e pajisjeve Aspirator elektrik prodhuesi Mizuho (Sumitomo) 459,208 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 458500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 40 - Mirėmbajtja e pajisjeve mjekesore Nebulizator(Inhalator) prodhuesit KOUSHIN INDUSTRIES 647,572 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 646950
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 50 - Mirėmbajtja e pajisjeve Eko prodhuesi ESAOTE. 562,001 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 562000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 52 - Mirėmbajtja e pajisjes spirometer prodhuesi - Chest. 281,000 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 208000
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Blerje pajisjesh elektronike pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė 8,391,060 Njoftuar Fituesi BNT Electronics SHPK 7733500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore, e ndarė nė lote, pėr Lotin 35: Mirėmbajtje e Pajisjeve mjekėsore Eko Grafi tė Prodhuesit TOSHIBA 754,168 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 628474
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore, e ndarė nė lote, pėr Lotin 42: Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator prodhuesi ACOMA (Nakamura) 112,046 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 112046
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote. Loti 52: Mirėmbajtje e pajisjes spirometėr prodhuesi Chest 52,300 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 52300
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote. Loti 49: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi ESAOTE 104,600 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 104600.833333333
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote. Pėr Lotin 31: Mirėmbajtje e pajisjeve pompė infuzioni Prodhuesi Nakamura 81,010 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 81010
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote: Pėr Lotin 30: Mirėmbajtje e pajisjeve Aspirator elektrik Prodhuesi Sumitomo (Mizuho) 85,468 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 85467.5
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote: Pėr Lotin 28: Mirėmbajtje e pajisjeve Incubator Prodhuesi Acoma(Nakamura) dhe Atom 382,482 Lidhur Kontrata +Shtesė BNT Electronics SHPK 382481.666666667


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.