Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
21 VINIFARMA SHPK 77 60,324,978 77 60,324,978 37,085,274

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Epirubicine Hydrochloride 50 mg/25 ml Flakon 4,959,576 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 4,956,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 24 Iron polymaltose complex 71.4 mg/ml - 5 ml 131,533 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 43.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 IRON (III) 100 mg/5 ml 430,950 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 348.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 11 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Doxorubicin 50 mg Flakon/ Ampule 474,300 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 5 Doxorubicin 8,805,777 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK 1,395.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Carboplatin 13,241,845 Njoftuar Fituesi VINIFARMA SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna Antineoplastike dhe immunomodulatore. Loti 2 - Doxorubicin hydrochloride 50 mg Flakon/Ampule 4,803,500 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 4,800,600.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 354,125 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 354,125.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar i Traumės B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 14,165 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 14,165.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 14,165 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 14,165.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 1,418 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 1,417.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 83,891 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 56,660.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 1,180 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 1,180.42
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 826,292 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 826,291.67
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė B4 - Blerje barna pėr nevoja spitalore, ndarė nė 19 Lote - tender i pėrqėndruar financuar nga buxheti i Shtetit. Loti 17 - Heparine sodium, 25000 UI/5 ml, Flakon/ Ampule 19,831 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 19,831.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė B3 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, antineoplastikė dhe imunomodulatore, antiparazitare dhe dermatologjike pėr nevoja spitalore, ndarė nė 15 Lote. Loti 4 - Carboplatin 327,000 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 327,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" B3 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, antineoplastikė dhe imunomodulatore, antiparazitare dhe dermatologjike pėr nevoja spitalore, ndarė nė 15 Lote. Loti 4 - Carboplatin 4,541,667 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 4,541,666.67
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje barna, Loti 7-Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Metronidazole 56,544 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 47,120.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: Blerje barna pėr nevoja spitalore, Loti 18 - Lėnde kontrasti pėr CT 247,380 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 206,150.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė kontrate: B1 - Blerje barna anestezi reanimacion, sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm dhe Gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 11,780 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 9,816.67
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: Blerje Medikamente pėr nevojat Spitalore , Spitali Korēė , e ndarė nė Lote ( B1-1 bar / 1 Lot ) - Loti 30 Antiinfektivė tė pėrgjithshėm, Metronidazole 500 mg - 100 ml Flakon 141,360 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 117,800.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje medikamente 38,874 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 32,395.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Shtesė kontrate: Blerje barna anestezi-reanimacion, sistemi anti-infektiv tė pėrgjithshėm sistemike, hormonet seksuale, gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore ndarė nė Lote, gjithsej 35 Lote, 1bar/1 Lot (B1- 1bar/1Lot) (Loti 30) 54,188 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 45,156.67
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: B1 - Blerje barna anestezi reanimacion sistemi anti-infektive tė pėrgjithshme dhe gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalorė ndarė nė 35 Lote 113,088 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 94,240.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Shtesė kontrate: Furnizim me medikamente pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pėrmet 7,068 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 5,890.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė Kontrate: B1 - Blerje barna anestezi reanimacion, sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm dhe gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore 903,133 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 903,133.33
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė Kontrate: Blerje medikamente pėr Lotin 30 (Metronidazole) 139,397 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 139,396.67
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje medikamente B1-1bar/1Lot –Lot 30 Metronidazol 500 mg – 100 ml – fl 63,621 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 53,017.50
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje medikamente 58,900 Lidhur Kontrata +Shtesė VINIFARMA SHPK 58,900.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 7 - Anti-infektivė tė pėrgjithshėm, Metronidazole 500 mg -100 ml, 2400 Flakon 282,995 Lidhur Kontrata VINIFARMA SHPK 282,720.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.