Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
22 Rejsi FARMA SHPK 313 1,219,295,316 310 1,216,782,436 536,163,692

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 25 Paracetamol 10 mg/ml - 100 ml 4,199,477 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 81.60
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 19 Soya-bean oil, Refined + Glucose anhydrous (as Glucose monohydrate) + Alanine + Arginine + Aspartic acid + Calcium chloride anhydrous (as Calcium chloride dihydrate) + Glutamic acid + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine (as Lysine hydrochloride) + Magnesium sulphate anhydrous (as Magnesium sulphate heptahydrate) + Methionine + Phenylalanine + Potassium chloride + Proline + Serine + Sodium acetate anhydrous (as Sodium acetate trihydrate) + Sodium glycerophosphate, Hydrated + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine 1440 ml 27,185,185 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 2,927.80
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “B15- Blerje bari antineoplastik dhe immunomodulator” 327,051,315 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Propofol 10 mg/ml - 50ml 3,455,680 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 563.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 21 Goserelin acetate 17,204,831 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 10,104.41
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Lot 2 - Blerje medikamente, Propofol 827,483 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 9 Domperidone 3,404 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 5.77
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 15 Insulin Detemir 878,412 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 1,220.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 4 Eptacog Alfa (Activated) (1mg/ml after reconstitution) 47,456,067 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 15 Levodopa + Benserazide 11,156 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 20.28
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė LOTI 55-BLERJE Tobramycin 4,247 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 141.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 5 Anti-infektive te pergjithshem Piperacillin + Tazobactam 4 gr + 500 mg Flakon/ Ampule 52,688 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 34 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Aspart 100UI/ML Shiringe e para pergatitur 12,110 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 40 Organet e shqisave Tobramycin + Dexamethasone (3mg+1mg)/ml Flakon/ Ampule 6,880 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 52 Sistemi nervor Propofol 10mg/ml Flakon/ Ampule 308,896 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 7 Ceftriaxone Anti-infektive te pergjithshem 1 gram Flakon/ Ampule 1,256,000 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 44 Amiodarone Sistemi kardiovaskular 150 mg/3ml Flakon/ Ampule 81,000 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 2 Anti-infektive te pergjithshem Ceftriaxone 1 gram Flakon/ Ampule 20,626 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 20,592.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 5 Anti-infektive te pergjithshem Ciprofloxacine 200mg/100ml Flakon/ Ampule 32,399 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 32,175.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 20 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium chloride 0.9% - 500 ml Flakon/ Ampule 141,795 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 141,752.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 50 Sistemi respirator Salbutamol 5 mg/ml - 20 ml Flakon/ Ampule 11,514 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 11,490.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Loti 5 Metronidazole 500 mg/100 ml 6,875 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 5,910.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 3 - Alanine + Arginine + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine acetate + Methionine + Phenylalanine + Proline + Serine + Taurine + Threonine + Tryptophan + Tyrosine + Valine- 5%/500 ml 279,300 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 279,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 5 - Glucose 5%/500 ml 2,486,400 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 2,480,800.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 6 - Sodium chloride 09%/500 ml 14,179,500 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 14,178,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 10 - Soya-Bean Oil, Refined + Glucose Anhydrous (As Glucose Monohydrate) + Alanine + Arginine + Aspartic Acid + Calcium Chloride Anhydrous (As Calcium Chloride Dihydrate) + Glutamic Acid + Glycine + Histidine + Isoleucine + Leucine + Lysine. 2,076,871 Rishpallje me Njoftim Fituesi Rejsi FARMA SHPK
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 2 Ceftriaxone 2,291,720 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 1,216,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 5 Metronidazole 973,981 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 837,250.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 6 Piperacillin + Tazobactam 386,728 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 318,330.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 9 POLY(O-2-HYDROXYETHYL) STARCH (-MOLAR SUBSTITUTION 0.38-0.45, -MEAN MOLECULAR WEIGHT = 130.000 Da) + SODIUM ACETATE TRIHYDRATE + SODIUM CHLORIDE + POTASSIUM CHLORIDE + MAGNESIUM CHLORIDE HEXAHYDRATE 338,745 Njoftuar Fituesi Rejsi FARMA SHPK 335,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.