Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
18 FEDOS SHPK 112 279,204,866 110 278,004,866 213,814,400

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės "SHĖRBIM I MIRĖMBAJTJES SĖ APARATURAVE SPECIALE NĖ SUT, PĖR NJĖ PERIUDHĖ 24 MUJORE 9,951,733 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,535,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Lot I Qese gjaku per mbledhjen dhe perpunimin e gjakut 22,582,200 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,912.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 10 - Kite per matjen e glicemise se shpejte . 675,000 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 570,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Loti 1: Blerje Kite, Reagente dhe materiale konsumi per laboratorin per aparatin Nihon Coden 4,571,800 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 4,568,400.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 5: Blerje Reagenta per Astrupogramen EASY LYTE Optimedical dhe HBA1C per aparat Alere NYCO-CARD 422,500 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 64,490.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 4. Materiale konsumi,reagente kimike . 753,647 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 40,252.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Lot II Blerje Filtra Delekoucitare dhe Sisteme Transfuzioni 6,830,000 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 61 : Mirėmbajtje e pajisjeve SHTRAT PACIENTI prodhuesi MAQUET/ose ekuivalent 2,099,991 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 2,099,990.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 33 : Mirėmbajtje e pajisjeve Defibrilator prodhuesi NIHON KOHDEN/ose ekuivalent 720,061 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 720,060.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 56 : Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti prodhuesi Nihon Kohden/ose ekuivalent 2,420,001 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 2,420,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 64: Mirėmbajtje e pajisjes EEG EMG te prodhuesi NIHON KOHDEN/ose ekuivalent 1,566,522 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,564,640.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 21 : Mirėmbajtje e pajisjes Endoskopike prodhuesi PENTAX/ose ekuivalent 192,545 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 192,540.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 45 : Mirėmbajtje e pajisjeve te Kardiokirurgjise prodhuesi MAQUET/ose ekuivalent 1,859,365 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 1,859,360.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 60 : Mirėmbajtje e pajisjeve EKG prodhuesi PRO MEDIC/ose ekuivalent 405,008 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 405,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Lot II Serume dhe reagente te ndryshem 922,080 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Lot I Blerje Materiale te ndryshme Konsumi 3,054,400 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK
Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė Poliklinika e Specialiteteve Nr.3 Tiranė BLERJE VIDIO UNIT ENT 7,901,666 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 7,890,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 : Mirėmbajtje e pajisjeve te Anestezise prodhuesi SIARE PERSEO/ose ekuivalent 2,699,996 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 2,699,990.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 51 : Mirėmbajtje e pajisjes Sharre Oshilante prodhuesi DE SOUTER/ose ekuivalent 200,002 Njoftuar Fituesi FEDOS SHPK 200,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti V me object: Blerje Reagenta per Astrupogramen 150,000 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 150,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 5 REAGENT PER ENZIMAT E RESTRIKSIONIT 634,238 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 622,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 1 REAGENTE SPECIFIKE 4,217,712 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 4,180,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 3 MATERIALE KONSUMABILE 1,876,000 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 970,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 4 REAGENTE SPECIFIK TE BIOLOGJISE MOLEKULARE 165,039 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 165,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" LOTI 6 REAGENTE JOSPECIFIK TE BIOLOGJISE MOLEKULARE 32,052 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 32,047.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Furnizim Vendosje pajisje mjekesore per spitalin Lezhe 2,500,000 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 2,400,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 (ish - Loti 3) Materiale Mjekesore pediatrike dhe terapia intensive 2,581,500 Rishpallje me Njoftim Fituesi FEDOS SHPK 2,580,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 Kite te Shpejta . 1,627,140 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 750,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit MEDISON/ose ekuivalent nė QSUT Nėnė Tereza 15,253,061 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 15,253,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 3 Mirėmbajtje parandaluese dhe korrigjuese pėr Aparatet e Anestezisė Siarre 824,719 Lidhur Kontrata FEDOS SHPK 824,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.