Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
29 EDNA - FARMA SHPK 282 154,953,634 282 154,953,634 147,551,852

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 5 Teicoplanin 872286 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Cisatracurium 558330 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Aminophylline 1803927 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 5310
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 12 Sodium chloride 0,9%-1000ml 10115079 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 10111500
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 20 Sodium Chloride 0.9%-100ml 3168589 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 3167133
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Glucose 5% -250 ml Flakon/Ampule Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 342000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 31 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium bicarbonate 0.84 gr -10 ml Flakon/Ampule. Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1526600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 44 Sistemi respirator Aminophylline 250 mg/10 ml Flakon/ Ampule Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 46020
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 18 sodium bicarbonat Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 475940
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 32 Ranitidine Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 144000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 29 Metoclopramid 10mg-2ml 3678895 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 7700
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Sodium bicarbonate 15447790 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 15422027.5
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot13 L- Asparaginaze 4240358 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė kontate: Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i Shtetit 58566 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 58566
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017. Loti 37 Sodium lactate Sodium Chloride Potassium Chloride CaCl x 2H20 500 ml 196400 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 196000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Barna: Loti 87 - Sistemi kardiovaskular Noradrenaline 8mg/4ml Flakon/ Ampule, Loti 102 - Anestezi Reanimacion Cisatracurium 2mg/ml Flakon/ Ampule 556150 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 556150
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 174097 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 173814
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 2856 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2856
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 27240 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 27240
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 982000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 982000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 12 - Cefuroxim; Loti 14 - Ciprofloxacine 200898 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 200898.333333333
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd B3 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, antineoplastikė dhe imunomodulatore, antiparazitare dhe dermatologjike pėr nevoja spitalore, ndarė nė 15 lote. Loti 14 - Aciclovir 24792 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 24791.6666666667
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 14875 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 14875
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 170250 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 170250
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule; Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 329440 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 329440
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamente pėr nevojat spitalore nė S. U. "Shefqet Ndroqi", ndarė me 36 Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 34 - Noradrenaline 28736 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 28725
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 454000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 454000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 1797060 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1797060
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 10 - Sodium Chloride, 0.9 %-100 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 121240 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 121240
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 211867 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 211866.666666667


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.