Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
21 OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 74 842,359,005 74 842,359,005 828,871,020

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 2 - Materiale mjekimi konsumi dhe kirurgjikale per nevoja spitalore 425,251,164 Njoftuar Fituesi OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 419,200,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė MM4 - Materiale qepės kiurgjikale dhe dezinfektantė mjekėsore dhe kirurgjikalė - Marrėveshje Kuadėr me njė operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj) 152,926,084 Njoftuar Fituesi OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 917,356.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 “Materiale mjekimi konsumabel dhe kirurgjikale MM2” 6,461,120 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 6,450,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr nevoja emergjente, ndarė nė 2 Lote 1,357,900 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 1,357,900.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 4,278,508 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 4,278,507.60
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 8,990,876 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 8,990,876.10
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė) 451,590 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 451,590.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore ndarė nė Lote. Loti 2 - Materiale mjekimi konsumabel dhe kirurgjikale 22,172,870 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 22,152,770.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl kirurgjikale, pėr nevojat tė spitalit Gramsh MM2 235,516 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 195,814.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevoja tė institucioneve spitalore (MM2) 1,263,152 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 1,263,152.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: Blerje Materiale mjekimi pėr Drejtorinė e Shėrbimit Spitalor Pogradec 291,096 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 291,096.42
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 678,022 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 678,022.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi pėr nevojat spitalore 124,435 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 124,435.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shtesė kontrate: Bleje Materiale Mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale, sipas nevojave tė spitalit Mirditė (MM2) 184,875 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 184,875.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Shtesė kontrate: Blerje Material Mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale 261,190 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 261,190.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Shtesė kontrate: Blerje medikamente 2,702,918 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 2,702,918.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 1,778,848 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 1,778,848.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Furnzimin me materiale mjekėsore nė SUT", pėr pLotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 942,037 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 942,037.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 8,267,765 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 8,267,764.63
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje Kite dhe Reagente 1,351,092 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 1,351,092.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale, Spitali Korēė (MM2) 776,642 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 776,642.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 1,573,720 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 1,573,720.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Shtesė kontrate: Furnizim me materiale mjekimi MM2 pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pėrmet 60,729 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 50,607.20
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė Kontrate: Blerje material konsumi mjekėsor 900,152 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 900,152.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Shtesė Kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e instuticioneve spitalore (MM2) 442,209 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 368,508.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje materiale mjekėsore" ndarė nė Lote-
Loti 1 - Materiale mjekimi tė pėrgjithshme
14,207,800 Lidhur Kontrata +Shtesė OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 14,207,820.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 2,488,590 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 2,488,594.80
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 263,348 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 263,348.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Delvinė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 45,290 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 37,741.67
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 755,138 Lidhur Kontrata OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 755,138.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.