Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
31 MEDICAMENTA SHPK 415 331,098,935 411 330,968,718 321,644,866

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 9 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Human Albumin Serum 20%-50ML Flakon/ Ampule 695,966 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Loti 5 Human Antitetanus Immunoglobulin 1,714,493 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 1713000
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 7 - Beclometasone dipropionate + Salbutamole 3,903,350 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 9 Bromazepam 43,781 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 43700
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 42 Metabolizmi dhe trakti tretes Domperidone 10 mg Tablete/ Kapsule 1,970 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 1950
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 49 Metabolizmi dhe trakti tretes Ursodeoxycholic acid 250mg Tablete/ Kapsule 18,122 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 18000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 36 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Pentoxiphylline 100 mg/5ml 176,776 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 175000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 56 Psikiatria Bromazepam 2.5 mg/ml - 20 ml 218,903 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 218500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 75 Sistemi muskolo-skeletik Gabapentin 300 mg Tablete/ Kapsule 18,908 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 18800
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 82 Sistemi nervor Citalopram 40mg/ml 385,268 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 385200
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur 0 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 7426250
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 20 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Vinblastine 1mg/ ml- 10 ml Flakon/ Ampule 675,520 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 675500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 21 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Vincristine 1 mg/ml Flakon/ Ampule 2,225,206 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 2225000
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 2 Anti-infektive tė pėrgjithshėm Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur 9,143,963 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 9140000
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 5 Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml 2,183,121 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 35 Beclomethasone dipropionate 126,088 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 1 Morphine 9,620,640 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 10 Pethidine hydrochloride 1,997,412 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 2 Adrenaline 3,108,725 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 3104023.2
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 8 Potassium chloride 30,210,594 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 30210593.6
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Human Antitetanus Immunoglobulin loti 8 57,150 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 57100
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Human anti D-Rh imunoglobulin loti 23 183,646 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 183600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 17 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium chloride 0.9% - 500 ml Flakon/ Ampule 17,016,030 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 17010000
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Beclomethasone dipropionate loti 74 0 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 7922
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Blerje Human Albumin Serum loti 21 104,395 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 104370
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 25 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Vincristine 1 mg/ml Flakon/Ampule. 0 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 756500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Human Albumin Serum 20%-50ML Flakon/Ampule 1,732,957 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 1732542
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 31 Anti-infektive te pergjithshem Human Antitetanus Immunoglobulin 250 IU/1ml Shiringe e para pergatitur 480,058 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 479640
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 19. 915,650 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 915650
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 49 15,600 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 15600


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.