Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
13 EVITA SHPK 49 108,381,812 49 108,381,812 78,460,779

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 7 Levofloxacin 10,647,007 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 228.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė B3- Blerje barna anestezi reanimacion, antineoplastike dhe immunomodulatore - Loti 20 Gemcitabine 4,026,804 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 620.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 10 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Docetaxel 80 mg/4 ml Flakon/ Ampule 179,200 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 9,000.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 57-blerje Paracetamol 400,590 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK 113.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 31- blerje Levofloxacin 401,051 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 84-blerje Amiodarone 150 mg/3ml 57,890 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 106-blerje Ibuprofen 100mg/5ml-100ml 10,617 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 138-blerje Insulin Glargine 86,729 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 140-blerje Insulin human (neutral) 24,338 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 141-blerje Insulin isophane 10,901 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 142-blerje Insulin Human (25/75) 18,661 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 22 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Tinzaparine sodium 4500UI Shiringe e para pergatitur 1,930,500 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 50 Sistemi nervor Paracetamol 1gr Flakon/ Ampule 262,408 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 54 Ibuprofen Sistemi muskolo-skeletik 100mg/5ml-100ml Flakon/ Ampule 11,040 Lidhur Kontrata EVITA SHPK
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 23 Paracetamol 142,433 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 90,400.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Loti 13-blerje Heparine me peshe molekulare te ulet Tinzaparin sodium 4,904,600 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Blerje medikamente per vitin 2019 i ndare ne 30 lote .
LOT 22 Insulin human (neutral) 100UI/ML (Shiringe e para pergatitur/cartrige )
142,560 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 139,920.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr LOT 10 Enoxaparine sodium 813,561 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 797,200.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 16 - Insulin human (Rdna): 100 IU/Ml isophane insulin 54,504 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 17 - Levofloxacin 5mg/Ml - 100ml INJ 5,156,370 Rishpallje me Njoftim Fituesi EVITA SHPK
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 46 Sistemi nervor Paracetamol 1gr Flakon/ Ampule 89,020 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 4 Leter EKG tapet ushtrimor 45,480 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2 Kabell monitorimi 260,000 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 1 Elektroda EkG 150,000 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot13 Insulin human (neutral) 2,757,177 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 540.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot11 Insulin Glargine 2,627,316 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 1,155.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot14 Insulin isophane 307,949 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 544.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 12 Insulin Glulisine 100UI/ML 665 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 664.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot 15 Insulin Human (25/75) 100UI/ML 533 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 532.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 4 - Enoxaparine sodium 32,949,204 Njoftuar Fituesi EVITA SHPK 32,942,700.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.