Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 669 15599 40,150,725,853 12,364 32,456,163,973 25,409,046,735

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “Mirėmbajtja e pėrqendruar “full risk” e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit Philips” 188,840,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK - SAER MEDICAL SHPK 188,840,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 1 – Materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevoja spitalore. 412,758,153 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 407,935,893.70
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 2 - Materiale mjekimi konsumi dhe kirurgjikale per nevoja spitalore 425,251,164 Njoftuar Fituesi OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 419,200,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat. 187,258,021 Njoftuar Fituesi TOTILA & RAFIN COMPANY & ED KONSTRUKSION 183,797,885.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 1 Oxygen 184,070,720 Njoftuar Fituesi GTS SHPK - MESSER ALBAGAZ SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 Indomethacin 257,218 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 20.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Dexamethasone + Neomycin 124,999 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 194.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 23 Risperidone 161,621 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 5.30
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 Amiodarone 191,117 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 7.40
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 27 Amlodipine 71,524 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 2.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje buke gruri 1,000,008 Njoftuar Fituesi Bashkim Elezi 990,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Medikamente Mjekesore 20,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Materiale Mjekesore 1,041,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje eko ultratinguj dhe te imazheris dopler 3D/4D 4,333,333 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 3 (tre) vite 23,949,112 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 2 (dy) vite 271,043,290 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Per sherbimin e lavanderise dhe hotelerise ne pavionet e S.U.O.GJ Mbreteresha Geraldine" - Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 2 vjeēar (24 muaj) 163,019,950 Njoftuar Fituesi Devis SHPK
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108. 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 4: Mirėmbajtje e pajisjes laboratorike te prodhuesi DPC (Siemens)/ ose ekuivalent 967,216 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 967,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5:Mirėmbajtje e pajisjeve te Anestezise prodhuesi DRAGER/ ose ekuivalent 2,236,958 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 2,229,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 18 : Mirėmbajtje e pajisjes C-Arm te prodhuesit SIEMENS/ose ekuivalent 1,222,869 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,200,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 22 : Mirėmbajtje e pajisjeve endoskopike prodhuesi OLYMPUS/ose ekuivalent 1,491,303 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,450,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 27 : Mirėmbajtje e pajisjeve Respirator te prodhuesit DRAGER/ose ekuivalent 3,440,638 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 3,400,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 40: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SIEMENS/ose ekuivaklent 2,663,050 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 2,660,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 55 : Mirėmbajtje e pajisjeve Monitor Pacienti, prodhuesi DRAGER/ose ekuivalent 1,293,397 Rishpallje me Njoftim Fituesi MEDFAU SHPK 1,292,200.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 62 : Mirėmbajtje e pajisjeve APARAT DIAGNOSTIKUES prodhuesi VENTANA/ ose ekuivalent 755,808 Rishpallje me Njoftim Fituesi SWISSMED SHPK 755,000.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje BLERJE PROTOKSIDI 2019 2,189,025 Njoftuar Fituesi VITAL Z & D SHPK 2,189,025.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti ajror Tirane -New Castle. Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 89,990.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje bilete transporti ajror Tirane -New Castle Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 89,990.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.