Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
30 EDNA - FARMA SHPK 307 169,614,185 307 169,614,185 148,550,623

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 260 - Sistemi respirator, Aminophylline 250 mg/10 ml Ampule 164,710 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 164,710.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 121 - Gjaku dhe organet formuese te gjakut Sodium bikarbonate 0-84 gr -10 ml Ampule 2,523,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,523,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje barna (266 lote)- Loti 250 - Sistemi nervor, Paracetamol 1gr Ampule 690,940 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 690,940.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: "Blerje barna pėr nevoja spitalore" 613,816 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 613,816.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Shtesė kontrate: "B4 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut pėr nevoja spitalore" 58,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 58,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Blerje medikamentesh 29,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 29,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shtesė kontrate: "B5 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti pėr CT dhe MRI, metabolizmi dhe trakti tretės dhe psikiatria, pėr nevoja spitalore" 5,220 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 5,220.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mirditė Shtesė kontrate: "B5 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti pėr CT dhe MRI, metabolizmi dhe trakti tretės dhe psikiatria, pėr nevoja spitalore" 80,196 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 80,196.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Shtesė kontrate: "Blerje barna, gjaku dhe organet formuese tė gjakut" 52,200 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 52,200.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Shtesė kontrate: "Blerje barna, gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėnde kontrasti pėr CT dhe MRI, metabolizmi dhe trakti tretės dhe psikiatria" 175,300 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 175,300.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje medikamentesh 302,300 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 302,300.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Furnizim me medikamentesh pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pėrmet 69,970 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 69,970.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "Blerje barna", e ndarė nė lote- Loti 6 - Metronidazole 500 mg - 100 ml Flakon; Loti 54 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 500 ml Flakon 216,900 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 216,900.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Blerje medikamente 417,560 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 417,560.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" pėr nevoja tė spitalit- Loti 2 - Sodium Chloride; Loti 3 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potasium Chloride, CaCl x2H20 881,580 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 881,580.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" pėr nevoja tė spitalit, Loti 18 - Sodium bikarbonate 61,480 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 61,480.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh mjekėsore "- Loti - Sodium chloride 0-9 % - 250 ml, 4-800 flakon 453,600 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 453,600.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje medikamentesh 843,500 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 843,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "B4-Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, pėr nevoja spitalore" ndarė nė lote; Loti 18 - Sodium bicarbonate 8-4%-10 ml ampule 928,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 928,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: "B5-Blerje barna gjaku dhe organet formuese tė gjakut, lėndė kontrasti pėr CT dhe MRi, metabolizmi dhe trakti tretės, pėr nevoja spitalore"ndarė nė lote; Loti 2 - Sodium Chloride, 0,9% - 250ml, Flakon; Loti 3 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20, 500ml, Flakon 2,193,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 2,193,000.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 327,355 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 327,355.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 6,148 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 6,148.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" pėr nevojat e Spitalit Gjirokastėr (Sodium lactate) 103,020 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 103,020.00
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 522,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 522,000.00
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 189,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 189,000.00
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh" 111,100 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 111,100.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh pėr nevoja Spitalore, Spitali Pogradec" 294,640 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 294,640.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh B4" pėr gjakun dhe organet formuese tė gjakut; Loti 18 - Sodium Bicarbonat 8-4% - 10 ml amp 18,560 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 18,560.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh B5"; Loti 2 - Sodium Chloride 0-9% - 250 ml Flakon 129,465 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 129,465.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Shtesė kontrate: "Blerje medikamentesh B5"; Loti 3 - Sodium lactate, Sodium Chloride, Potassium Chloride, CaCl x 2H20 500 ml Flakon 52,520 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 52,520.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.