Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Autoritet Prokurues Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
Spitali Universitar i Traumės 69 783 1,768,035,446 583 1,344,292,688 933,549,116

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Medikamente Mjekėsore pėr nevoja emergjente e ndare nė Lote 98,167 Lidhur Kontrata TRIMED SHPK 98,166.67
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Organizim Eventi: Konferenca e III e Traumės 1,237,700 Lidhur Kontrata GECI SHPK 1,236,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Medikamente Mjekėsore pėr nevoja emergjente e ndare nė Lote 5,840,614 Lidhur Kontrata FUFARMA SHA 4,731,482.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Organizim eventi: Konferenca e III-tė e Traumės 1,237,700 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnizim dhe vendosje Chiller dhe AHU nė Reanimacionin e SUT 7,369,973 Lidhur Kontrata AGRI CONSTRUCTION SHPK 7,233,333.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimi i mirėmbajtjes se autoambulancave tė shėrbimit tė Urgjencės Ambulatore dhe SUT 1,391,710 Lidhur Kontrata ALSTEZO SHPK 1,384,100.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnizim vendosje dyer tė brendshme nė SUT 4,145,333 Lidhur Kontrata ERALD 4,087,400.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti 1 - Kite, Reagente dhe Materiale pėr Laboratorin Baktereologjik dhe Laboratorin Kl-Biokimik 3,570,010 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 2,590,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbime pėr mirėmbajtjen e aparaturave mjekėsore nė SUT pėr vitin 2017 3,329,700 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje materiale mjekėsore tė ndarė nė Lote pėr nevojat e SUT-sė pėr vitin 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 3 - Materiale pėr Radioimazherinė 507,500 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 414,400.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Kite dhe Materiale pėr Aparatin e Astrupit pėr nevojat e SUT–sė pėr vitin 2014 1,116,683 Rishpallur Prokurimi
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbim mirėmbajtje ashensorėsh, nė SUT pėr vitin 2017 1,249,067 Lidhur Kontrata DOPPLER -AL SHPK & DESARET COMPANY 943,200.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerja e shėrbimit tė ruajtjes me roje private nė SUT 13,031,879 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje Full-Risk tė pajisjes Mjekėsore - Scanner Asteion Dual Slice "TOSHIBA" 2,835,770 Shpallur Procedura
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje, prodhim "Dokumentacioni Specifik" pėr SUT - financuar nga Buxheti i Shtetit 1,208,273 Lidhur Kontrata KRISTALINA K-H SHPK 971,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore 1,852,591 Lidhur Kontrata Meni SHPK 1,824,743.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Kryerje e shėrbimit tė ruajtjes dhe sigurisė nė SUT me roje private, pėr pLotėsimin e nevojave pėr njė periudhė 2-mujore 3,530,992 Lidhur Kontrata Internacional Security Albania SHPK 3,530,992.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Mirėmbajtje Full risk tė aparaturave mjekėsore tė Imazherisė nė SUT ndarė nė 3-Lote 608,377 Lidhur Kontrata HEALTH & LIGHT ShPK 453,705.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 11 - Human Antitetanus Immunoglobulin dhe Loti 89 - Ephedrine hydrochloride. 3,864,767 Lidhur Kontrata MEDICAMENTA SHPK 3,864,766.67
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me Medikamente Mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017 - Loti 57: Dopamine hydrochloride 145,005 Lidhur Kontrata CFO PHARMA  120,837.50
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me Medikamente Mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017 - Loti 28: Human plasma proteins(thereof Immunoglobulin at least 95%) dhe Immunoglobulin M(IgM) dhe Immunoglobulin A (IgA) dhe Immunoglobulin G (IgG) 2,346,064 Lidhur Kontrata LEKLI SHPK 1,955,053.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me Medikamente Mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017 2,795,100 Lidhur Kontrata Rejsi FARMA SHPK 2,329,250.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė nė SUT me roje private, pėr pLotėsimin e nevojave nga data 06.02.2017-31.03.2017 3,291,783 Lidhur Kontrata Internacional Security Albania SHPK 3,291,694.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 1 - Amikacinesulphate 879,300 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 879,300.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 2 - Cefazoline sodium 5,060,000 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 5,060,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 3 - Ceftriaxone sodium 462,800 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 462,800.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 4 - Cefuroxime sodium 241,500 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 241,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 5 - Ciprofloxacine 519,600 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 519,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 6 - Gentamicin sulphate 342,000 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 342,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Furnzimi me medikamente mjekėsore tė SUT, pėr pLotėsimin e nevojave deri nė 15.04.2017. Loti 8 - Meropenem 566,150 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 566,150.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.