Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 672 15639 40,226,797,019 12,370 32,548,655,234 25,493,942,441

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Ondansetron 8,378,100 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 149.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 38 Ranitidine 855,816 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 2.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 24 Isosorbide mononitrate 40 mg 104,220 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 4.20
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 28 Lercanidipine 10 mg 375,001 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 3.70
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 29 Lisinopril 20 mg 77,052 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 9.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 30 Lisinopril 10 mg 23,205 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 4.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 32 Methacoline Chloride 30 mg 1,362,410 Njoftuar Fituesi LEKLI SHPK 4,192.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 33 Methyldopa 250 mg 589,345 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 6.90
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 34 Metoprolol 100 mg 51,631 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 1.83
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale mjekimi Neurokirurgjie ne SUT 96,936,061 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 5,733,414.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “Mirėmbajtja e pėrqendruar “full risk” e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit Siemens”. 131,797,547 Njoftuar Fituesi MEDFAU SHPK 131,783,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė “Mirėmbajtja e pėrqendruar “full risk” e disa pajisjeve mjekėsore tė prodhuesit Philips” 188,840,000 Njoftuar Fituesi HEALTH & LIGHT ShPK - SAER MEDICAL SHPK 188,840,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 1 – Materiale mjekimi tė pėrgjithshme pėr nevoja spitalore. 412,758,153 Njoftuar Fituesi MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK 407,935,893.70
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot. 2 - Materiale mjekimi konsumi dhe kirurgjikale per nevoja spitalore 425,251,164 Njoftuar Fituesi OES DISTRIMED SHPK - EUROMED SHPK 419,200,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat. 187,258,021 Njoftuar Fituesi TOTILA & RAFIN COMPANY & ED KONSTRUKSION 183,797,885.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 1 Oxygen 184,070,720 Njoftuar Fituesi GTS SHPK - MESSER ALBAGAZ SHPK
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 Indomethacin 257,218 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 20.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Dexamethasone + Neomycin 124,999 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 194.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 23 Risperidone 161,621 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 5.30
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 Amiodarone 191,117 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 7.40
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 27 Amlodipine 71,524 Njoftuar Fituesi Aldosch-Farma SHPK 2.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje buke gruri 1,000,008 Njoftuar Fituesi Bashkim Elezi 990,000.00
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Medikamente Mjekesore 20,000 Shpallur Procedura
Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Qendra Shėndetėsore e Specialiteteve nr.1 Blerje Materiale Mjekesore 1,041,000 Shpallur Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje eko ultratinguj dhe te imazheris dopler 3D/4D 4,333,333 Shpallur Procedura
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti II. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 3 (tre) vite 23,949,112 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Loti I. Furnizim me lende djegese per automjete Diesel (Gazoil), me afat te marreveshjes kuader 2 (dy) vite 271,043,290 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Per sherbimin e lavanderise dhe hotelerise ne pavionet e S.U.O.GJ Mbreteresha Geraldine" - Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 2 vjeēar (24 muaj) 163,019,950 Njoftuar Fituesi Devis SHPK
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Loti 2 Transport dhe asgjesim i mbetjeve te rrezikshme spitalore KODI: 180102; 180109; 180108. 1,330,000 Njoftuar Fituesi MEDI-TEL SHPK 1,323,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.