Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
30 EDNA - FARMA SHPK 307 169,614,185 307 169,614,185 148,550,623

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 18 sodium bicarbonat Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 475,940.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 32 Ranitidine Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 144,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 29 Metoclopramid 10mg-2ml 3,678,895 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 7,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Sodium bicarbonate 15,447,790 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 15,422,027.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot13 L- Asparaginaze 4,240,358 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Shtesė kontate: Blerje medikamente - financuar nga Buxheti i Shtetit 58,566 Lidhur Kontrata +Shtesė EDNA - FARMA SHPK 58,566.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje medikamente nė SUT pėr mbylljen e vitit 2017. Loti 37 Sodium lactate Sodium Chloride Potassium Chloride CaCl x 2H20 500 ml 196,400 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 196,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Barna: Loti 87 - Sistemi kardiovaskular Noradrenaline 8mg/4ml Flakon/ Ampule, Loti 102 - Anestezi Reanimacion Cisatracurium 2mg/ml Flakon/ Ampule 556,150 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 556,150.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 174,097 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 173,814.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 2,856 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 2,856.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 27,240 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 27,240.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 982,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 982,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 12 - Cefuroxim; Loti 14 - Ciprofloxacine 200,898 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 200,898.33
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd B3 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm, antineoplastikė dhe imunomodulatore, antiparazitare dhe dermatologjike pėr nevoja spitalore, ndarė nė 15 lote. Loti 14 - Aciclovir 24,792 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 24,791.67
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 14,875 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 14,875.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 170,250 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 170,250.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Gramsh Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule; Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 329,440 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 329,440.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje medikamente pėr nevojat spitalore nė S. U. "Shefqet Ndroqi", ndarė me 36 Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 34 - Noradrenaline 28,736 Njoftuar Fituesi EDNA - FARMA SHPK 28,725.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 454,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 454,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 1,797,060 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 1,797,060.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Loti 10 - Sodium Chloride, 0.9 %-100 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 121,240 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 121,240.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 211,867 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 211,866.67
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Rajonal Shkodėr Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 93,713 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 93,712.50
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 21,420 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 21,420.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pukė B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 14 - Ciprofloxacine 400,000 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 400,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 5,355 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 5,355.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 2 - Sodium bicarbonate, 0.84 gr -10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 249,700 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 249,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Loti 7 - Sodium lactate dhe Sodium chloride dhe Potassium chloride dhe Calcium chloride dihydrate 500 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 343,700 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 343,700.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tropojė Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 21,420 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 21,420.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti 34 - Aminophylline, 250 mg/10 ml, Flakon/ Ampule. Tender i pėrqėnduar i realizuar nga Ministria e Shėndetėsisė, me financim nga Buxheti i Shtetit 2017 3,570 Lidhur Kontrata EDNA - FARMA SHPK 3,570.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.