Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
32 EUROMED SHPK 159 553,996,997 159 553,996,997 473,318,361

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje Kite dhe Reagentė pėr Spitalin Rajonal Berat. Loti 5 - solucione pėr elektrolite 288,400 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 288,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje Kite dhe Reagentė pėr Spitalin Rajonal Berat. Loti 6 - teste pėr astrup 85,000 Njoftuar Fituesi EUROMED SHPK 85,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Blerje Kite dhe reagente. Loti 1 - Blerje Kite Reagent dhe materiale konsumi pėr Laboratorin Cito patologjik 628,260 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 540,000.00
Spitali Rajonal Durrės Drejtoria e Shėndetit Publik Gjirokastėr Loti 2 - Blerje Materiale Mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 3,617,154 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 3,599,674.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje materiale mjekimi pėr nevoja tė Spitalit Rajonal Dibėr deri me 15 prill 2017 985,330 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 985,330.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė lote. Loti 6 - Blerje materiale tė ndryshme konsumi 3,168,250 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 2,679,900.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje reagentė dhe materiale mjekėsore pėr Qendrėn Kombėtare tė Transfuzionit tė Gjakut, ndarė nė lote. Loti 7 - Sete pėr OrbiSac system, SpectraOptia pėr plazma-Apheresis, Sistemin Mirasol pėr inaktivizimin viral tė produkteve tė gjakut dhe aksesorėt ngjitės pėr TSCD II 38,620,000 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 38,596,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Shtesė kontrate: Blerje kite reagente (Lot 1) 71,000 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 71,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Blerje materiale mjekimi pėr plotėsimin e nevojave deri nė datė 15 prill 2017 362,634 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 359,520.50
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Shtesė kontrate: Blerje kite reagente (Lot 2,4,5) 933,650 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 933,650.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Furnizim me materiale mjekėsore 2,131,652 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 2,130,960.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik, pėr plotėsimin e nevojave tė vitit 2016, e ndarė nė lote: Loti 15: Kite pėr matjen e glicemise sė shpejtė 15,000 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 12,500.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje materiale mjekimi 10,699,481 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 10,698,798.33
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje materiale mjekimi 10,699,481 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 10,698,798.33
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje kite reagente biokimike 65,100 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 54,250.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Shtesė kontrate: Furnizim me Kite Reagent 1,170,930 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 1,170,930.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pėrmet Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Shtesė kontrate: Furnizimi me Oksigjen Mjekėsor 780,900 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 780,900.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi konsumabėl dhe kirurgjikale pėr nevojat e institucioneve spitalore (MM2) 59,142 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 59,142.00
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Blerje Qelqurina dhe materiale tė tjera pėr DSHP 320,064 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 266,720.00
Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė Blerje Kite dhe Reagente 964,428 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 803,690.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Shtesė kontrate: "Furnzimin me Kite Laboratorike tė SUT", pėr plotėsimin e nevojave tė fillimit tė vitit 2017 419,750 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 419,750.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has Shtesė kontrate: Blerje medikamente pėr mbulimin e nevojave tė Spitalit Has nė fillim tė vitit 2017 27,178 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 26,963.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd Blerje materiale mjekimi pėr nevoja emergjente pėr spitalin 1,579,462 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 1,578,186.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi 1,074,086 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 1,074,086.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Shtesė kontrate: Blerje materiale mjekimi 347,106 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 347,106.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Shtesė kontrate: Furnizim me materiale mjekėsore MM2 pėr Spitalin Rajonal Berat 461,467 Lidhur Kontrata +Shtesė EUROMED SHPK 461,467.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė Blerje materiale mjekimi 698,010 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 697,900.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje kite dhe reagentė 796,680 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 796,640.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Blerje pajisje mjekėsore dhe laboratorike 3,854,170 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 3,795,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tepelenė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tepelenė Blerje kite dhe reagent pėr nevoja tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Tepelenė 826,600 Rishpallje me Lidhje Kontrate EUROMED SHPK 690,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.