Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
105 669 15599 40,150,725,853 12,364 32,456,163,973 25,409,046,735

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 9 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Methotrexate F Flakon/ Ampule 27,872 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 8 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Folinic acid 50 mg/5 ml Flakon/ Ampule 86,044 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 7 Barna Antineoplastike dhe immunomodulatore Epirubicin hydrochloride 2 mg/ml - 5ml Flakon 28,647 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė 67 6 Anestezi Reanimacion Ushqim parenteral total 1000 ml Flakon/ Ampule 60,750 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 58 Sistemi respirator Theophylline 350 mg Tablete/ Kapsule 734 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 57 Sistemi respirator Salmeterol xinafoate Pressurised inhalation suspension x 25mcg/dose - 120 metered doses Flakon 7,600 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 56 Sistemi respirator Salbutamol 4mg Tablete 541 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 55 Sistemi respirator Promethazine 50 mg/2 ml Ampule 21,168 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 54 Sistemi respirator Ambroxol 15 mg/5 ml - 100 ml Flakon 67,613 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 53 Sistemi nervor Phenobarbital 200mg/2ml - 2 ml Ampule 7,938 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 52 Sistemi nervor Phenytoin sodium 50 mg/ml - 5 ml Flakon/ Ampule 3,955 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 51 Sistemi nervor Naloxone 0.04 mg/2 ml Flakon/ Ampule 27,721 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Furnizim vendosje llampe e Rontgenit dhe Konverter per Ct Scanner per Spitalin Rajonal Durres 11,207,182 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kurbin Sherbimi i evadimit te mbetjeve te rrezikshme spitalore 1,000,000 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje, vendosje pajisje per linjen kryesore te oksigjenit per lidhjen me godinen e ish kirurgjise 5,000,000 Shpallur Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve Spitalore per Drejtorine e Sherbimit Spitalor Pogradec 3,833,333 Rishpallje me Njoftim Fituesi V.A.L.E. RECYCLING 2,936,000.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Sherbim i ruajtjes dhe sigurise fizike ne ambjentet e QKUM. 6,494,812 Njoftuar Fituesi TONI-SECURITY SHPK 5,413,817.56
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Lot 2: Furnizim vendosje paisje mjekesore 7,266,926 Njoftuar Fituesi GTS SHPK 6,903,574.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės LOTI 1: Blerje materiale mjekimi specifike per sherbimin e Kirurgjise maksilofaciale ne SUT 2,606,744 Njoftuar Fituesi OES Distrimed SHPK 412,500.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Loti V: " Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbreteresha Geraldine Tirane 9,999,999 Njoftuar Fituesi ANADA 5,354,260.00
Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara Spitali Universitar i Traumės Loti II: Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Universitar te Traumes Tirane 11,666,700 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 8,998,730.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 63: Mirembajtje e pajisjes CO2 Laser prodhuesi LUMENIS/ose ekuivalent 473,840 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirembajtje e pajisjeve mjekesore ne QSUT per vitin 2019, e ndare ne lote 2,661,036 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 39: Mirembajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SAMSUNG MEDISON/ose ekuivalent 2,187,195 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 9 - Tuba dhe konsumabile laboratorike per fazen preanalitike te pėrpunimit te gjakut. 7,823,675 Njoftuar Fituesi Laser Med SHPK 5,883,610.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės PUNIME HIDROIZOLIMI I TARRACAVE TE KIRURGJISE DHE FARMACISE-REZONANCES-MORGUT ME PVC PER SPITALIN RAJONAL DURRES 2,916,593 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 1,664,568.00
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje karburanti 9,042,549 Shpallur Procedura
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės BLERJE MATERIALE PĖR KIRURGJINĖ E KATARAKTĖS PĖR SPITALIN RAJONAL DURRĖS 1,250,000 Shpallur Procedura
Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier Sherbim me Roje Private per vitin 2019 4,086,037 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 6 Amoxicillin + Clavulanic Acid 1gr +200 mg 4,924,699 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 162.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.